خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

کشاورزی کرمان نیازمند حمایت؛ خبری از امهال وام های کشاورزی و پرداخت تسهیلات سرمازدگی نیست- اخبار کرمان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 09:55
سرمازدگی به محصولات کشاورزی استان کرمان بیش از 20 هزار میلیارد تومان خسارات وارد کرد و با وجود پیگیری مسئولان هنوز خبری از امهال وام ها و پرداخت تسهیلات سرمازدگی نیست.
كشاورزي،كشاورزان،استان،كرمان،پرداخت،بيمه،شهرستان،اشاره،محصول ...

خلاصه خبر

به گفته مسئولان 25 درصد اشتغال کشور در بخش کشاورزی است و بالغ بر 30 درصد جمعیت استان کرمان در بخش کشاورزی مشغول هستند با این وجود کشاورزی استان کرمان تقریباً رها شده است، مشکلات زیادی در این بخش وجود دارد و هم کشاورز و هم مصرف کننده محصولات کشاورزی همواره ناراضی هستند.
سید مهدی طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه کشاورزان استان از وضعیت موجود ناراضی هستند و مشکلات زیادی در این بخش وجود دارد، اظهار داشت: آنقدر حمایت‌ها از بخش کشاورزی کم است که می‌توانیم بگوییم بخش کشاورزی تقریباً رها شده است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه 25 درصد اشتغال کشور در بخش کشاورزی است و از این جهت باید مورد حمایت دولت در حوزه‌های مختلف قرار بگیرد، گفت: کشاورزی بدون حمایت دولت نمی‌تواند اقتصادی باشد و در دنیا نیز حوزه کشاورزی مورد حمایت حاکمیت است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه حمایت از کشاورزان باید به موقع باشد و اگر امروز از کشاورز حمایت نشود، فردا دیر است و دیگر محصولی وجود ندارد، افزود: امسال صادرات پسته حدود 80 درصد کاهش پیدا کرده که دلیل اصلی آن تغییرات نرخ ارز است و حتی در این زمینه هم از کشاورزان حمایتی نمی‌شود.
بالغ بر 30 درصد جمعیت استان کرمان در بخش کشاورزی مشغول است
مسعود محمودی نماینده ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در قرارگاه امنیت غذایی با بیان اینکه استان کرمان یک استان کشاورزی است و بالغ بر 30 درصد جمعیت استان کرمان در بخش کشاورزی مشغول هستند، اظهار داشت: اصلاح الگوی کشت در سطح استان در دستور کار است.
نماینده ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در قرارگاه امنیت غذایی با بیان اینکه سال گذشته تقریباً محصول پسته را نسبت به سال‌های قبل‌تر نداشتیم، افزود: خشکسالی استان کرمان و بخش کشاورزی را گرفتار کرده است.
کشاورزی استان کرمان بدترین شرایط خود را دارد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرند با بیان اینکه این کودها بین کشاورزان توزیع می‌شود که این کودها تقلبی نیستند، افزود: بازرسان کمیته تعزیرات شهرستان زرند، بالای 35 تن کود تقلبی را در این شهرستان شناسایی کردند که این کودها جمع‌آوری شده است.