خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

عقب گرد سطح سواد دانش آموزان با آموزش مجازی!- اخبار فرهنگیان و مدارس - اخبار اجتماعی تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 09:55
یک مشاور تحصیلی با اشاره به اینکه آسیب وارد شده به دانش آموزان در دوران کرونا و آموزش مجازی شاید به اندازه ترک تحصیل باشد، گفت: راهکار جبران خلأ آموزشی ایجاد شده برای دانش آموزان تأکید بر ارزشیابی و امتحان گرفتن های متعدد نیست.
آموزش،مجازي،جبران،تحصيلي،آموزشي،پرورش،ارائه،امتحان،ايجاد،كرو ...

خلاصه خبر

وی افزود: پرسشی از وزارت آموزش و پرورش مطرح است که با وجود ایجاد مرکز آموزش از راه دور در سال 87 چرا سال 99 با ورود به دوران کرونا و مجازی شدن آموزش‌ها، غافلگیر شدند؛ وقتی سیستم آموزش از راه دور در وزارت آموزش و پرورش تعریف شده و 20 سال از ایجاد آن گذشته است چرا جدی گرفته نشد و فقط برای دانش‌آموزان مناطق بسیار دور به شکل ضعیف اجرا می‌شد؟
نجات‌خواه متذکر شد: مسئولان آموزش و پرورش باید با نگاه به آینده برنامه‌ریزی کنند، برخی کتاب‌های درسی از جمله تفکر و پژوهش به تازگی به سیستم آموزشی وارد شده است و می‌توانستند با استفاده از ظرفیت آموزش مجازی و استفاده از چند استاد برتر کشوری، برای آموزش مفهوم تفکر به تمام دانش‌آموزان کشور بهره برد.
نجات‌خواه ادامه داد: راهکار جبران خلأ آموزشی ایجاد شده برای دانش‌آموزان تأکید بر ارزشیابی و امتحان نیست؛ وقتی آموزش مجازی شد همه چیز از دانش‌آموز گرفته شد پس اکنون در دوره آموزش حضوری باید همه چیز را به او برگردانیم همچون ساعت آموزشی و شرایط مناسب آموزش و از همه مهمتر معلمانی که برای جبران آماده هستند؛ در فضای مجازی، آموزش موثری ارائه نمی‌شود و ضعف تحصیلی ایجاد شده ممکن است تا سال‌های آینده همراه دانش‌آموز باشد و دیگر نتوان این خلأ آموزشی را جبران کرد همچنین ابزار، امکانات و بودجه در اختیار وزارت آموزش و پرورش است که باید برای جبران ساعات از دست رفته آموزش اقدام کند، معلمان یا مدارس نمی‌توانند مشکل اُفت تحصیلی را رفع کنند.