خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

ضرورت تحقق تخصیص 120 درصدی اعتبارات دانشگاه ها تا پایان سال- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم

تسنیم | سیاسی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 09:55
رئیس دانشگاه تهران گفت: تقاضا داریم در قانون بودجه 1402، دیوان محاسبات که نماینده ای هم در کمیسیون تلفیق بودجه دارد، در حوزه ابهام زدایی از احکام قانون بودجه بویژه آنجا که درباره دانشگاه ها است، عنایت ویژه داشته باشد.
دانشگاه،محاسبات،ديوان،مالي،بودجه،كشور،اداري،تهران،اختيارات،ا ...

خلاصه خبر

رئیس دانشگاه تهران افزود: اگر بخواهیم یک موضوع ساختاری و بودجه‌ای را در دانشگاه عملیاتی کنیم، در صورتی که هیأت امنای دانشگاه هم آن را تصویب کند، مصوبه در صورتی قابلیت اجرا دارد که تأیید سازمان برنامه و بودجه یا سازمان امور اداری و استخدامی را نیز داشته باشد.
این درحالیست که تأیید این دو سازمان برای سایر دستگاه‌های اجرایی که فاقد هیأت امنا هم هستند، وجود دارد؛ بنابراین امروز سایر دستگاه‌های اجرایی فاقد هیأت امنا، از اختیارات بیشتری نسبت به دانشگاه‌ها بهره‌مند هستند و اختیارات فعلی رؤسای دانشگاه‌ها در شأن نهاد دانشگاه نیست.
تحقق استقلال اداری و مالی دانشگاه منافاتی با استمرار نظارت‌های دیوان محاسبات ندارد
برای امر نظارت چنان جایگاهی قائل هستیم که دانشگاه تهران برای اولین بار در بین دانشگاه‌های کشور، نسبت به راه‌اندازی اداره کل حسابرسی داخلی اقدام کرده است؛ چراکه اعتقاد داریم قبل از اینکه دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و نهاد‌های نظارتی بخواهند دانشگاه را حساب‌کشی کنند، ما خودمان ضمن رسیدگی به نحوه عملکرد اداری و مالی واحد‌های دانشگاه، اولین اقدام‌کننده و گزارش‌دهنده تخلفات باشیم.
دیوان محاسبات در زمینه ابهام‌زدایی از احکام قانون بودجه کمک کند
رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: تقاضا داریم در قانون بودجه 1402، دیوان محاسبات که نماینده‌ای هم در کمیسیون تلفیق بودجه دارد، در حوزه ابهام‌زدایی از احکام قانون بودجه بویژه آنجا که درباره دانشگاه‌ها است، عنایت ویژه داشته باشد.