خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

ستاد مردمی حمایت از جوانی جمعیت در استان مرکزی تشکیل می شود

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 09:26
اراک- دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مرکزی با اشاره به اینکه نقشه راه ستاد مردمی حمایت از جوانی جمعیت تهیه شده است، گفت: تشکیل ستاد در دستور کار قرار گرفته و مجوز آن صادر شده است.
جمعيت،استان،حوزه،مشكل،موانع،فرزند،فرهنگي،متخصصين،تاج،آبادي،ج ...

خلاصه خبر

حجت الاسلام رضا تاج آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به موانع و آسیب‌های موجود در حوزه رشد جمعیت اظهار داشت: در خصوص موانع رشد جمعیت با توجه به بوم و شرایط هر منطقه موانعی وجود دارد این موانع مشترک هستند که پرداختن به آنها قطعاً مؤثر خواهد بود.
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه متأسفانه فرهنگ فرزند نیاوری امروز در بسیاری از خانواده‌ها نهادینه شده است، گفت: به طور مثال مادری که می‌خواهد فرزند خود را به دنیا بیاورد در بچه اول و دوم خیلی سختی وجود ندارد ولی در بچه سوم مادر مورد شماتت و ملامت قرار خواهد گرفت.
مسئله فرهنگ مهمترین مشکل در حوزه فرزند آوری
وی با بیان اینکه مهمترین مشکل در حوزه رشد جمعیت مسئله فرهنگی است، افزود: قشر مرفه جامعه علیرغم نداشتن دغدغه مالی تمایلی به فرزند آوری ندارند و برخی حاضر هستند سگ داشته باشند اما بچه نداشته باشند و این معضل بزرگی است که باید برای آن راهکار ویژه ای داشت.