خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

۶ بهمن همه جای آمل سنگر شد/ تکرار شکست زمستانی منافقان در پاییز

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 09:13
آمل- هنوز حماسه شش بهمن که همه کوچه و پس کوچه های شهر سنگر شده بود، تازه است، در این روز هرچند دقیقه یک گُل پرپر و شهید شد.
آمل،شهر،روز،حماسه،بسيج،شهيد،سنگر،منافقان،بهمن،حمله،انقلاب،اي ...

خلاصه خبر

اما هماره باید آن را به عنوان یک حماسه بررسی کرد.
آن حرکت گروهک‌های منافق چقدر با شرارت‌های شهریور تا آبان امسال شباهت دارد، هر دو اقدام در پی تجزیه و نابودی ایران و انقلاب و وطن بود.
آن روز منافقان از آمل نقشه خود را عملی کرده بودند.
تکرار تجربه شکست منافقان
مردم آن روز آمل همانند مردمان امروز ایران به منافقان و فریب خوردگان روی خوش نشان ندادند و صف خود را جدا کردند.
اسماعیلی یکی از شهروندان پا به سن گذاشته آملی از حماسه آن روز مردم آمل می‌گوید.
اعضای این گروهک اقدام به تخریب مرکز بسیج آمل کردند و دیده بان بسیج شهرستان را شهید کردند و با آغاز تیراندازی و استقرار بخشی از نیروهای ضدانقلابی در محلات مختلف آمل، جرقه ضد انقلاب برای توطئه زده شد.
خانی یکی دیگر از حماسه آفرینان آمل بود، لحظه لحظه آن روز و حماسه مردم آمل در ذهنش نقش بسته است، می‌گوید: اوج درگیری‌ها در مرکز شهر و چهار راه چاکسر به سمت مرکز بسیج بود.
در سال‌های اخیر نیز با آغاز حرکت همایش اربعین حسینی، مردمان آمل اولین مبدع و مؤسس موکب در مسیر زائران حسینی هستند و در واقع اخیر نیز به رغم تلاش دشمنان برای کشته سازی و تجزیه، مردم دیار هزار سنگر همانند ملت ایران، دشمنان و بدخواهان را نظیر روز ۶ بهمن ۶۰ ناامید کردند.