خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 13 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

تأمین اعتبار تملک خانه عطایی در اولویت/ ضرورت معرفی اماکن گردشگری

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 09:13
اهر- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی گفت: تأمین اعتبار تملک خانه عطایی در اولویت بوده و این خانه تاریخی ساماندهی می شود.
اهر،خانه،عطايي،تملك،گردشگري،فرهنگي،پارك،ميراث،فندقلو،جنگلي،ف ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حمزه‌زاده صبح امروز چهارشنبه در دیدار با فرماندار شهرستان اهر اظهار داشت: زیرساخت‌های گردشگری ایجاد شده در پارک جنگلی فندقلو، بر اثر تداخلات دستگاه‌های اجرایی در این محدوده؛ بدون کارآیی و بلاتکلیف مانده از این‌رو برای حل تداخلات در پارک جنگلی فندقلو از مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی دعوت می‌کنیم تا تصمیم‌گیری کنند.
ابوالفضل غنی‌زاده نیز در این دیدار با اشاره به آخرین جلسه مشترک در رابطه با تداخلات دستگاه‌های اجرایی استان در پارک جنگلی فندقلو اظهار داشت: علی‌رغم وعده‌ی محیط زیست برای رفع تداخل فی‌مابین با میراث فرهنگی و منابع طبیعی در پارک جنگلی فندقلو؛ اخیراً در نامه‌ای اعلام کردند که آزادسازی بخشی از پارک جنگلی فندقلو مقدور نیست در حالی این خلاف وعده تام‌الاختیار مدیرکل محیط زیست استان بود.
فرماندار اهر افزود: هدف از تشکیل جلسه برای رفع تداخلات دستگاه‌های اجرایی استان در پارک جنگلی فندقلو، ایجاد زمینه برای سرمایه‌گذاری بود اما مخالفت محیط زیست استان علی‌رغم وعده‌ای که داده بودند عملاً هرگونه سرمایه‌گذاری در منطقه‌ی نمونه گردشگری را قفل می‌کند.
فرماندار اهر، آزادسازی حریم بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری را از دیگر مطالبات مردم اهر ذکر کرد و افزود: در سفر استاندار آذربایجان‌شرقی به شهرستان اهر، آزادسازی حریم بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری را در اولویت قرار دهید تا در حضور استاندار و مدیران استانی که در حریم بقعه مجموعه دارند تصمیم‌گیری شود.