خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

پرایس: بر صادرات نفت ایران نظارت داریم

مشرق | بین‌الملل | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 09:12
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پی رویکرد دوگانه واشنگتن و تداوم سیاست شکست خورده فشار حداکثری علیه ایران گفت که ایالات متحده  بر صادرات نفت ایران نظارت دارد.
ايران،اوكراين،آمريكا،ادامه،تانك،واشنگتن،آمريكايي،نفت،تحريم،خ ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در واشنگتن افزود: ما در خصوص اجرای تحریم ها علیه ایران از سوی کشورها در سراسر جهان صریح بوده ایم تا بتوانیم فشار را بر ایران حفظ کنیم.
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بدون اشاره به تحریم‌های غیرقانونی که دولت پیشین کشورش به صورت گسترده علیه تهران اعمال کرده است، ادامه داد: واشنگتن گام‌هایی بر خواهد داشت که ما باید به ترتیب برای توقف صادرات نفت ایران و بازداشتن کشورها از خرید آن برداریم.
درحالیکه با روی کار آمدن جو بایدن، تلاش‌هایی در وین برای رفع این تحریم‌های غیرقانونی صورت گرفت اما هنوز نتیجه نهایی از دل آنها بیرون نیامده و واشنگتن سیاست فشار حداکثری در قبال تهران را که در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین اتخاذ کرده بود، همچنان ادامه می دهد.
وی تصریح کرد که واشنگتن به تعامل با تل آویو و تشکیلات خودگردان فلسطین ادامه می دهد تا اطمینان حاصل کنیم که جامعه مدنی و سازمان‌های بشردوستانه مستقر در کرانه باختری و غزه فضای لازم برای انجام کارهای مهم خود را دارند.
ند پرایس درباره ارسال تجهیزات نظامی به اوکراین نیز گفت که تانک ها مساله ای است که ما به صورت دایم با متحدان خود مشورت می کنیم.
ما می خواهیم کشورها در سرتاسر جهان کمک های خود به اوکراین را دهند اما این یک تصیم مستقل آنها خواهد بود.
ما همیشه درحال گفتگو با متحدان خود برای بررسی نیاز های اوکراین هستیم.
این دو مقام آمریکایی با بیان این که از تصمیم واشنگتن برای ارسال تانک های آبرامز به اوکراین اطلاعی ندارند اما تاکید کردند این اقدام می تواند مشوق آلمان باشد تا تانک های لئوپارد ۲ را به اوکراین بدهد.
ینس استولتنبرگ دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز سه شنبه گفت: متحدان غربی باید برای مقابله با حملات روسیه، سلاح‌های سنگین‌تری در اختیار اوکراین قرار دهند.