خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

اگر ضربه‌های مهلک خبرهای ناگهانی نباشد بورس صعودی می‌شود

مهر | اقتصادی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 09:12
علی فراقی گفت:اگر بازار اندک زمانی از شر تصمیمات و خبرهای ناگهانی به دور باشد به خوبی می‌تواند پول مورد نیاز خود را جذب نماید و بیشتر سرمایه گذاران در پله اول نیازمند یک شرایط با ثبات هستند.
بازار،پول،سرمايه،فراقي،معاملات،توجه،بازده،تصميمات،همانند،ارز ...

خلاصه خبر

علی فراقی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در توضیح معاملات دیروز بازار سرمایه گفت: از نحوه معاملات بازار در اکثر نمادها مشخص بود نمادها در وضعیت تعادلی به سر بردند که البته این را می‌توان به عدم وجود و پیش آمدن خبر خاصی همانند دیروز دانست که نتواند تأثیر هیجانی خاصی بر بازار بگذارد.
این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: یکی از دلایلی که به خوبی می‌تواند تسهیل کننده این عدم جذابیت و کم توانی بازار باشد سیاست‌های جدید سیاست گذار درون بازار موازی مانند بازار ارز است که با افزایش میزان آن برای هر فرد از ۲۰۰۰ به ۵۰۰۰ با مقدار افزایش قابل توجه آن بیش از پیش این بازار را مورد توجه و جذاب کرده است و به راحتی می‌توان از گپ یا فاصله قیمتی شکل گرفته با ارز تخصیص یافته و ارز بازار آزاد استفاده نمود و در مدت کوتاهی یک بازده مناسب کسب نمود ولی عملاً فعالیت در این بازار به غیر این بازده برای هیچ شخص حقیقی یا حقوقی دیگری نتیجه مثبتی نخواهد داشت و چه بسا بهتر است این گونه تصمیمات در جهت بازارهای بهتری همچون بازار سرمایه اخذ شود زیرا صرفاً در یک بازده ساده خلاصه نمی‌شود و مکانیسمی که دارد در همه جهات مثبت واقع می‌شود یا حداقل از اکثر بازارها مناسب‌تر عمل می‌نماید.