خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 13 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

اعلام جزئیات کنگره بین المللی بانوان تأثیرگذار در ایران

مشرق | سیاسی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 08:52
بانوان،كنگره،زنان،تأثيرگذار،دستاوردهاي،ايران،ايجاد،حمايت،ادا ...

خلاصه خبر

وی در ادامه معرفی و تبیین دستاوردهای زنان ایران، ایجاد رویکرد چندجانبه‌گرایی در سطح بین‌الملل پیرامون مسائل زنان، برقراری تبادل اقتصادی جهت صادرات محصولات بانوان و برنامه‌ریزی بلند مدت برای تعامل و هم‌افزایی میان ‎بانوان تأثیرگذار در سراسر جهان را اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت کنگره یاد شده عنوان کرد.
وی در ادامه توافق بر برگزاری جشنواره‌های بین‌المللی خاص بانوان در حیطه‌های گوناگون اعم از ورزشی، هنری، فرهنگی، علمی و… را دیگر دستاورد کنگره بین المللی یاد شده دانست و توضیح داد: جشنواره‌های آغازین این بخش در حوزه‌های ورزش بانوان و فیلم زنان به زودی برگزار خواهد شد.
به اعتقاد وی، ایجاد بازارچه مشترک مجازی برای تبادل محصولات بانوان در سراسر جهان با حمایت گمرکی کشورهای متعامل، توافق برای اختصاص مکان فیزیکی جهت ایجاد بازارچه‌های دوجانبه خاص محصولات بانوان در کشورهای طرف تفاهم، توافق برتشکیل سازمان بین‌المللی مردم‌نهاد دیده بان حقوق زنان جهت رصد مشکلات زنان به دور از هرگونه رویکرد سیاسی و تعاملات سوگیرانه اقتصادی و اجتماعی برای بهبود وضعیت زنان، برقراری ارتباط دوجانبه وزرای زن شرکت‌کننده در کنگره با همتایان خود در وزارتخانه‌های مختلف مانند جهاد کشاورزی، ارشاد، صمت، نیرو، کار، علوم، کشور و … و عقد قرارداد، تفاهم‌نامه یا بررسی پیشنهاد طرح‌های دوجانبه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و حمایت از ارتقا سطح دانش بانوان در سراسر جهان با ایجاد سامانه رصد آموزش بانوان و حمایت ویژه از بانوان افغانستانی و اعلام پشتیبانی مادی و معنوی بانوان تأثیرگذار برای ادامه تحصیل این بانوان در ایران از جمله دستاوردهای کنگره بین‌المللی بانوان تأثیرگذار است.