خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 11 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

آمریکایی‌ها و کشورهای دیگر جرأت انجام اقدامی علیه سپاه را ندارند

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 08:16
همدان- مسئول بسیج اساتید استان همدان گفت: آمریکایی‌ها و کشورهای دیگر جرأت انجام اقدامی علیه سپاه را ندارند،چون از واکنش بسیار سخت جمهوری اسلامی ایران و مجموعه مسلح بیم داشتند.
اروپا،اتحاديه،سپاه،پارلمان،كشورهاي،اسلامي،كشور،نيروهاي،جمهور ...

خلاصه خبر

آیا اقدام پارلمان اروپا سرانجامی خواهد داشت
مسئول بسیج اساتید استان همدان در ادامه مطالب از تصمیم اخیر پارلمان اروپا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی که در حد یک پیشنهاد است، نام برد و گفت: وقتی این تصمیم برای تمام کشورهای اروپایی لازم الاجرا می‌شود که در شورای اروپا بدون هیچ رأی مخالفی به تصویب برسد.
وی از نحوه رأی گیری در شورای اروپا سخن به میان آورد و ادامه داد: که باید اجماع کامل وجود داشته باشد و حتی یک کشور هم مخالف نباشد، یعنی مبنا اکثریت مطلق (نصف به اضافه یک،) نیست.
رحیمی روشن یادآور شد: اجماع بدان معناست که همه کشورهای عضو باید با موضوع موافق باشند و حتی یک مخالف وجود نداشته باشد و۲۸ کشور اتحادیه اروپا، حتی یک کشور کوچک اتحادیه هم مخالف باشد اجماع ی حاصل نشده است و موضوع مورد نظر تصویب نخواهد شد.
وی افزود: با توجه به جایگاهی که جمهوری اسلامی و سپاه در داخل کشور، منطقه وجهان دارد، بخش اجرایی اتحادیه اروپا قطعاً دوراندیشانه تر از پارلمان اروپا عمل خواهد کرد.
این استاد دانشگاه بوعلی سینا در پاسخ به اینکه «اگر شورای اروپا این تصمیم پارلمان را تصویب کرد و به عنوان قانونی برای کشورهای اتحادیه اروپا الزام آور شد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟»، گفت: هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد، از ۱۹ فروردین سال ۹۸ آمریکا علاوه بر تحریم‌های پیشین، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده است، چه اتفاقی برای سپاه رخ داد؟
رحیمی روشن ادامه داد: اگر تحریم آمریکا علیه سپاه فاقد کارآیی بوده است پس به طریقه اولی تحریم فرضی اتحادیه اروپا نیز اثری جدی نخواهد داشت.
وی گفت: پس اگر آمریکا با جایگاه خود تحریم علیه سپاه اثرات چندانی نداشت بر فرضی که اتحادیه اروپا این کار را انجام دهد، اثر چندانی نخواهد داشت.