خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 13 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

درباره گفتار و مواضع مهدی نصیری/ نصیری متقدم یا متاخر؟- اخبار گزارش و تحلیل سیاسی - اخبار سیاسی تسنیم

تسنیم | سیاسی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 00:23
مهدی نصیری اصرار دارد که بگوید نصیری واقعی همین کسی است که اکنون دارد می نویسد و ای مردم آن نصیری را فراموش کنید. نصیری کنونی، همانی است که چشم هایش بازتر شده و با همین چشمان باز می خواهد، خودش را باز تعریف کند.
نصيري،گذشته،يادداشت،زماني،نفي،ملامت،متاخر،مكاني،فعلي،مساله،ط ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، جعفرعلیان نژادی نوشت: مهدی نصیری یکی از افرادی است که می توان با اطمینان در مورد ایشان، از نصیری متقدم،نصیری متاخر نوشت.
هم در زندگینامه خودنوشت او، هم در یادداشت های روزانه اش، این تفکیک به عینه دیده می شود.
نصیری متاخر در توصیف از گذشته خویش، یا چیزی ندارد که از او ، با افتخار و مباهات یاد کند، و یا اگر چیزی باشد همان است که اکنون نیز برای او تا اطلاع ثانوی معتبر است.
هر آنچه از قدیم مانده را از یاد ببرید، الا چند چیز کوچک که نقدا در وضع کنونی به آن پایبندم.
برای همین موضوع است که می گوییم ما دو نوع نصیری داریم، نصیری متقدم، نصیری متاخر.
البته به طور طبیعی شاید بتوان در مورد برخی از متفکران و اندیشمندان مطرح دنیا، به دلیل تحول در یک ایده یا نظریه که خود پایه گذاشته اند، از وصف متقدم و متاخر استفاده کرد.
نگارنده قبلا در یادداشتی که روزنامه فرهیختگان منتشر کرد، دلایل چنین رفتار غیر طبیعی را شرح داده بودم، سوال من در آن یادداشت این بود که چرا یک فرد یا گروهی از افراد میل به انهدام خود پیدا می کنند.
هم از زمان جا مانده هم دچار بی قراری مکانی شده است.