خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

افتتاح خط تولید مفتول در خرمشهر با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان- اخبار خوزستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 22:28
با حضور رئیس بنیاد مستضعفان خط تولید مفتول در خرمشهر با سرمایه گذاری 200 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان افتتاح شد.
نيروگاه،توليد،بنياد،مستضعفان،خط،كارخانه،ظرفيت،افزايش،كشور،فت ...

خلاصه خبر

رئیس بنیاد مستضعفان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز پروژه های فنی و عمرانی و همچنین پروژه های محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در سراسر کشور، ما از تولیدات این کارخانه برای احداث مسکن محرومان و بازسازی مناطق آسیب دیده از بلایای طبیعی استفاده می کنیم.
رئیس بنیاد مستضعفان در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت این طرح اظهار کرد: نیروگاه خرمشهر با تولید 1.8 درصد از تولید کل برق کشور، یکی از نیروگاه های مهم صنعت برق کشور است و در حال حاضر با دارا بودن 6 واحد 160 مگاواتی، ظرفیتی اسمی معادل 1000 مگاوات انرژی را تولید می‌کند.
وی ادامه داد: همکاران ما در بنیاد با بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان موفق شدند بدون مصرف سوخت بیشتر و با افزایش راندمان واحدها، ظرفیت تولید هرواحد این نیروگاه را از 160 مگاوات به 180 مگاوات ارتقاء دهند و میزان تولید برق در این نیروگاه به میزان 120 مگاوات افزایش یابد.
رئیس بنیاد مستضعفان افزود: نکته حائز اهمیت آن است که با اضافه شدن 3 واحد بخار به واحدهای حرارتی فعلی و تبدیل این نیروگاه به «سیکل ترکیبی»، راندمان این نیروگاه به بیش از ٥� درصد افزایش پیدا می‌کند و ظرفیت تولید آن نیز 500 مگاوات بیشتر می‌شود.