خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 11 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

انتقاد معاون رئیس جمهور از کیفیت خودروهای داخلی

مشرق | اجتماعی و حوادث | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 22:05
رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست، کیفیت پایین خودروها را عامل از بین رفتن سرمایه و انرژی کشور دانست و گفت: اصل باید بر این باشد که قیمت بنزین لیتری بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و قیمت خودروهای باکیفیت وارداتی نهایت ۱۰۰ میلیون تومان باشد تا اندکی شرایط زیست محیطی بهبود یابد.
قم،سلاجقه،كشور،اقليم،رييس،مساله،صنعتي،انرژي،دولت،اسلامي،معظم ...

خلاصه خبر

معاون رئیس جمهور با اشاره به دغدغه‌های جمهوری اسلامی نسبت به مساله تغییر اقلیم و کاهش تولید کربن‌ها در نشست‌های پاریس و گلاسکو، خاطرنشان کرد: توجه به این امور بخش مهمی از تمدن نوین اسلامی است که باید با همکاری سایر کشورهای اسلامی عملیاتی شود.
سلاجقه با اشاره به شرایط کم آبی کشور اظهار داشت: باید از تجربه‌های موفق کشورهای جهان در جمع‌آوری آب و افزایش بهره وری آن استفاده شود.
سلاجقه ادامه داد: مقام معظم رهبری همواره نسبت به اینکه مساله محیط‌زیست یک مقوله درجه‌یک و تاکنون نسبت به آن اجحافات زیادی شده است هشدار می‌دهند و نسبت به حفظ اقلیم و منابع طبیعی تاکید دارند.
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت از محیط‌زیست در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استقرار واحدهای صنعتی و سکونتگاه‌های انسانی بیش از ظرفیت واقعی قم، بیان داشت: این استان توانایی و ظرفیت این حجم از صنایع صنعتی و جمعیت را با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی خود ندارد.