خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 12 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

روستاهای حاشیه جنگل استان سمنان به وسایل اطفای حریق تجهیز شدند

مهر | استان‌ها | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 22:01
سمنان- مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان با بیان اینکه به دنبال کاهش اثرات تخریبی حریق در مراتع و جنگل‌ها هستیم، گفت: بر این اساس روستاهای حاشیه جنگل استان به وسایل اطفای حریق تجهیز شدند.
حريق،طبيعي،منابع،مراتع،اطفاي،آتش،استان،سمنان،بحران،مديريت،صي ...

خلاصه خبر

وی ضمن بیان اینکه برای جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های طبیعی و غیر قابل تجدید مشارکت جدی گروه‌های مردمی امری ضروری است، افزود: علاوه بر این موضوع نیروی انتظامی، مأموران لشکری و کشوری، بخشداری، آتش نشانی و شهرداری نزدیک محل آتش سوزی نیز باید در آمادگی کامل برای اطفای حریق باشند تا در صورت اعلام نیاز منابع طبیعی بتوانند بلافاصله در عرصه حضور یافته و از گسترش آتش جلوگیری کنند.
وی ضمن بیان اینکه برای توسعه پایدار استان نیازمند برنامه‌ریزی صحیح و اصولی و بکارگیری بهتر و کارآمدتر پرسنل و استفاده از ظرفیت و ادوات دستگاه‌های اجرایی و اجرای برنامه عملیاتی اطفا حریق جنگل‌ها و مراتع هستیم، افزود: به همین منظور تشکیل کمیته تخصصی استانی حفظ و صیانت از جنگل‌ها و مراتع در دستور کار مدیریت بحران استانداری سمنان و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار گرفته است تا بتوانیم در کوتاه زمان و کمترین هزینه و حداقل خسارت به عرصه‌ها نسبت به اطفای حریق اقدام کرد.