خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 15 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

در هفتادویکمین جلسه شورای شهر قزوین چه گذشت؟- اخبار قزوین - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 21:34
هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر قزوین با محوریت بررسی طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی با مشارکت بخش خصوصی در تالار مردم شورای شهر قزوین برگزار شد.
قزوين،تاكسي،شهرداري،شهر،فرسوده،نوسازي،سازمان،تاكسيراني،كودك، ...

خلاصه خبر

72 درصد تاکسی‌های قزوین فرسوده شدند
در ابتدای این جلسه معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری قزوین با اشاره به لایحه مشارکت بخش خصوصی در نوسازی و بهسازی تاکسی‌های فرسوده اظهار داشت: در سطح شهر قزوین 3500 دستگاه تاکسی وجود دارد که 2500 دستگاه فرسوده می‌باشند.
بنابراین 72 درصد تاکسی‌های شهر قزوین فرسوده محسوب می‌شوند و لازم است تا نوسازی و بهسازی آنها در ناوگان صورت گیرد.
اسماعیل عرشیان اضافه کرد: مدیریت شهری و مالکان خودروهای تاکسی فرسوده توان پرداخت‌های مالی برای نوسازی ندارند.
1730 تاکسی فرسوده در قزوین نوسازی می‌شوند
محمدرضا وثوق‌نیا افزود: راه‌اندازی تعمیر‌گاه شبانه‌روزی ویژه خودروهای تاکسی، ارائه خدمات تعویض مخازن سی‌ان‌جی تاکسی با تسهیلات قرض‌الحسنه، ارائه خدمات بیمه‌نامه‌های ثالث و بدنه تاکسی‌ها با اقساط 10 ماهه، ارائه خدمات بیمه تکمیلی درمان به رانندگان تاکسی و افراد تحت تکفل، ارائه خدمات رفاهی، ارائه خدمات عرضه تجهیزات لوازم و قطعات یدکی خودروهای تاکسی طبق تفاهم‌نامه انجام می‌شود.
شهرداری بسته‌ تشویقی برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده اختصاص دهد
رئیس شورای شهر قزوین در این جلسه با بیان اینکه 2 مدل مشارکتی برای دریافت تسهیلات در تفاهم‌نامه سازمان تاکسیرانی وجود دارد، گفت: در این حوزه باید سهم شرکت، سهم راننده تاکسی، دوران مشارکت، کارمزد شرکت،کارمزد بانک و اقساط بانک مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.
علی فرمانی پیشنهاد کرد تا شهرداری قزوین هم در این طرح سیاست‌های تشویقی را به کار گیرد تا خودروهای تاکسی فرسوده بیشتری از ناوگان خارج شوند.