خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

آغاز نهضت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در محلات محروم� شیراز- اخبار فارس - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 21:34
طی مراسمی تفاهم نامه کمیته رفع محرومیت زدایی شورای شهر شیراز با یازده دستگاه اجرایی در راستای نهضت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در محلات محروم منعقد شد.
محروميت،زدايي،اجرايي،تفاهم،حوزه،شيراز،نامه،رفع،حسيني،كميته،ش ...

خلاصه خبر

در این مراسم تعداد 11 دستگاه اجرایی استان با شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز تفاهم نامه‌ای با شرح وظائف تعیین شده در حوزه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار منعقد شد.
این در حالیست که با گذشت بیش از یکسال از شروع به کار کمیته ساماندهی حاشیه نشینی و رفع محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار، بسیاری از کارشناسان حوزه شهری و حتی مردم محلات محروم معتقدند اقدامات اجرایی این کمیته تنها بر روی کاغذ است و کاری در عمل برای رفع محرومیت زدایی در مناطق محروم شهر شیراز انجام نمی‌شود.
اما در اقدامی دیگر این کمیته با انعقاد تفاهم نامه‌ای با تعدادی از دستگاه‌های اجرایی نهضت توانمند سازی زنان سرپرست خانوار در محلات محروم را در دستور کار خود قرار داد.
رئیس کمیته ساماندهی حاشیه نشینی و رفع محرومیت زدایی در مناطق کم برخوردار در حاشیه این جلسه در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص تفاهم نامه منعقد شده با 11 دستگاه اجرایی استان در حوزه رفع محرومیت زدایی اظهار داشت: 9 ماه از زمان تصویب کمیته حاشیه نشینی و رفع محرومیت زدایی در مناطق گذشته و ما در این مدت بدنبال انعقاد تفاهم نامه و تقسیم وظائف به جهت انجام کار میان دستگاه‌های اجرایی استان بوده ایم.
حسینی همچنین اضافه کرد: باتوجه به انتخاب شیلا جهانجاه شهردار اسبق منطقه شش به عنوان مشاور شهردار شیراز در حوزه پروژه‌های رفع محرومیت زدایی، مقرر شده تا پایان تیر ماه سال آینده پروژه‌های محرومیت زدایی به اتمام برسد و باتوجه به توانمندی که این فرد دارد شاهد اقدامات بسیار مؤثری در رفع محرومیت زدایی در محلات خواهیم بود.
اما معتقدم در تیر ماه 1402 در حوزه محرومیت زدایی در شهر شیراز در 40 محله اقدامات خوبی انجام خواهد شد که برای مردم قابل رؤیت خواهد بود.
به گزارش تسنیم، کلانشهر شیراز دارای 10 محله محروم و کم برخوردار است که شهرداری با تخصیص اعتباری بالغ بر300 میلیارد تومان به صورت خاص با ریز پروژه تعیین شده در مناطق، تحت عنوان پروژه‌های محرومیت زدایی اجرای این پروژه‌ها را از دو ماه گذشته آغاز کرده و امید است با اجرای آن‌ها در مناطق محروم براساس وعده شورا و شهرداری و همکاری دستگاه‌های اجرایی متولی، چهره محرومیت از محلات محروم کلانشهر شیراز تا تیرماه 1402 پاک شود.