خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

در شصت و هفتمین جلسه شورای شهر زنجان چه گذشت؟- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 21:33
رئیس شورای شهر زنجان نسبت به درخواست مدیرکل امور مالیاتی استان واکنش تندی را نشان داد.
زنجان،شهرداري،تفكيك،شهر،پسماند،مالياتي،مديريت،شوراي،درصد،مال ...

خلاصه خبر

وی گفت: بودجه شهرداری به ریز و به صورت شفاف کاملاً مشخص بوده و به رسانه‌ها عرضه شد و بودجه مصوب نیز به صورت کامل و شفاف اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: مالیات ارزش افزوده 9 درصد است که یک درصد آن سهم وزارت بهداشت، چهار درصد سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان و چهار درصد نیز مالیاتی است که وصول می‌شود.
منصور مرادلو عضو شورای شهر زنجان به مدیریت پسماند اشاره و بیان کرد: در سال‌های گذشته این کار مدیریت نشده و با توجه به اینکه پنج ماه نیز از ابلاغ شیوه نامه جمع آوری و تفکیک زباله گذشته است و جلسات مختلفی در این زمینه برگزار شده و از شهرداری درخواست دارم با توجه به رسالت سازمان پسماند تفکیک زباله از مبدا و مقصد را کنترل و مدیریت کند.
برای مدیریت پسماند برنامه های خوبی داریم
در ادامه علیرضا فیروزفر شهردار زنجان گفت: متاسفانه در سال‌های قبل هیچ کار مثبت در حوزه مدیریت پسماند و تفکیک زباله انجام نشده است و در مدت تصدی بنده در شهرداری برای تفکیک از مبدا و مقصد برنامه داریم وی ادامه داد نیز خواهد بود.
وی افزود: شرکت‌هایی دارای صلاحیت در زمینه تفکیک پسماند محدود است اما ما با یک از شرکت‌ها به توافق رسیده‌ایم و با توجه به اینکه در سازمان پسماند کارهای خوبی صورت گرفته ادامه دار خواهد بود‌.