خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

ارزیابی اسرئیل: سال 2023 شاهد انتفاضه فلسطینی بزرگ و وسیعی خواهد بود- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 21:33
با وجود اختلاف نظر و دیدگاه بین رسانه های عبری زبان اما اکثر قریب به اتفاق آنها در رابطه با اینکه سال 2023 سال سختی برای اسرائیل بوده و شاهد تقابل با فلسطینیان است اتفاق نظر دارند.
اسرائيل،صهيونيستي،رژيم،كارشناسان،گزارش،انديشكده،صحنه،شدت،روا ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم اندیشکده پژوه‌هش‌های امنیت رژیم صهیونیستی هم در گزارش مفصلی در رابطه با چالش‌های پیش روی رژیم صهیونیستی در سال 2023 بزرگترین و خطرناک‌‌ترین آن را صحنه فسطین اعلام و آن را خطر شماره یک برای اسرائیل بر شمرد و به تفصیل به آنها پرداخت.
براساس گزارش مفصل این اندیشکده معتبر صهیونیستی، جدی‌‌ترین خطر داخلی که در سال 2023 اسرائیل را تهدید می‌کند، افزایش تنش در صحنه فلسطینی است که می‌تواند به خطری راهبردی برای اسرائیل تبدیل شود.
تهیه کنندگان این گزارش بر این باورند که خطر اصلی و شماره یک در رتبه بندی راهبردی، خطر آسیب رسیدن به روابط این رژیم با ایالات متحده است زیرا در سایه قطب بندی‌های موجود در ایالات متحده، تحرکات اسرائیل می‌تواند به این روابط آسیب‌‌هایی را وارد کند.
در رابطه با مسئله ایران هم پژوهشگران تاکید کردند، ایران خطرناک‌‌ترین تهدید خارجی احتمالی برای اسرائیل است، به اعتراف این گزارش ایران در اوج توانمندی‌های برنامه هسته‌ای خود قرار داشته و این امر از منظر اسرائیل، خطرناک‌‌ترین شرایط محسوب می‌شود.
در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به احتمال جنگ با غزه یا حزب الله هم پیش بینی شده است، در صورت وقوع جنگ، زیر ساخت‌های اسرائیل با تسلیحات دور برد منهدم خواهند شد.