خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 15 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

اخبار کمیسیون های مجلس؛ موافقت وزیر صمت با ورود شورای رقابت به قیمت گذاری خودرو- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم

تسنیم | سیاسی | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 21:33
نشست کمیسیون های تخصصی مجلس عصر امروز برگزار شد. در این گزارش مشروحی از مهمترین دستورکارهای مورد بررسی در کمیسیون های تخصصی آمده است.
كميسيون،بودجه،بررسي،مجلس،كشور،سازمان،الحسنه،قرض،لايحه،پرورش، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نشست کمیسیون‌های تخصصی مجلس عصر امروز برگزار شد که در ادامه مهمترین مباحث و دستورکارهای مورد بررسی در این جلسات که عمدتاً پیرامون ارزیابی جزئیات لایحه بودجه 1402 کل کشور بوده، آمده است:
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش گفت:‌ کل بودجه 1402 حدود 50 درصد رشد داشته اما اعتبارات بخش کشاورزی تنها 12 درصد رشد داشته است، در بودجه سال 1401 مقرر شده بود وزارت جهاد کشاورزی اموال مازاد خود را به فروش رسانده و آن را در حوزه اختیارات هزینه کند اما در بودجه سال جاری باید درآمد حاصل از این محل را به خزانه واریز کند و دولت برای آن تصمیم گیری کند که اشکال اساسی دارد.متاسفانه در لایحه بودجه سال آینده به موضوعات مذکور توجه نشده است.
از این رو مقرر شد در کمیته تخصصی شیوه ای برای این امر طراحی و در جلسه بعدی کمیسیون مورد بررسی قرار بگیرد.
**تأکید بر تقویت و حمایت از سازمان آموزش و پرورش استثنایی و کانون پرورش فکری
مهدی اسماعیلی نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس در تشریح نشست امروز این کمیسیون اظهار داشت: امروز رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور در جلسه کمیسیون آموزش، گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده و برنامه های آتی ارائه کردند.
**بررسی بودجه وزارت کشور با حضور وحیدی
علی حدادی سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان جزئیاتی از نشست امروز کمیسیون مبتوعش گفت: نشست امروز با حضور وزیر کشور نشستی برای بررسی بودجه وزارت کشور ،معاونانش، سازمان های زیرمجموعه از جمله مدیریت بحران و سازمان شهرداری ها برگزار شد.
**تاکید کمیسیون انرژی بر شفافیت مالی شرکت‌های تابع وزارت نفت در لایحه بودجه 1402
مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس ضمن تشریح نشست امروز این کمیسیون گفت:ما در دو جلسه اخیر خود بررسی لایحه بودجه در بخش‌های نفت، گاز، آب و برق را در دستور کار داشتیم که در این دو جلسه علاوه‌بر تبصره یک و بخشی از تبصره 2، تبصره‌های 14 و 15 مرتبط با حوزه انرژی بررسی شدند.
**نهایی شدن طرح ساماندهی فراکسیون‌های مجلس