خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 14 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تاکید یک کارشناس آمریکایی برای رد صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا بخاطر پول گرفتن از منافقین- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 21:33
مایکل روبین، با اشاره به عدم شفافیت مالی گروهک تروریستی منافقین و اهدای هدایای سیاسی به مقامات آمریکا معتقد است که گرفتن هر پول یا هدیه ای از این گروهک باید ملاک رد صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا باشد.
آمريكايي،گروه،مجاهدين،خلق،گروهك،ايراني،پول،مالي،سازمان،روبين ...

خلاصه خبر

این مسئله همچنین سوال‌هایی را درباره کسانی که از منافقین پول می‌گیرند، مطرح می‌کند.»
این مقاله همچنین ادامه می‌دهد: «هیچ یک از این سازمان‌های ظاهراً مستقل، فرم 990 خدمات درآمد داخلی را که برای اکثر سازمان‌های غیرانتفاعی با درآمد ناخالص بیش از 50 هزار دلار اجباری است، ارائه نمی دهند از جمله هزینه‌ها، درآمدها و دستمزد افراد تحت استخدامشان را.
فرم‌های مالیاتی سازمان جوامع ایرانی- آمریکایی در دسترس هستند اما عجیب اینکه ادعا می‌شود تمامی درآمدها از ناحیه هدایا است.
روبین با اشاره به مخارج این گروهک برای هدایای سیاسی اظهار می‌کند که این مخارج بیش از بودجه مالی آن‌ها است: «از همه مشکوک‌تر اینکه این گروه‌ها و این سازمان‌ها که هیچ کادر حقوق بگیری ندارند، هیچ مراسمی برگزار نمی کنند و درآمد اندکی دارند، هدایای سیاسی و پول‌های افتخاری‌ای پخش می‌کنند که از کل بودجه شان بیشتر است.
روبین با اشاره به پول پاشی‌های این گروهک در میان مقامات آمریکایی بیان می‌کند که دریافت پول از این گروهک یک ملاک برای عدم صلاحیت احراز سمت های رده بالا در آمریکاست: «هدایای مجاهدین خلق، به دماسنج فساد در واشنگتن تبدیل شده است.
گرفتن هر پول یا هدیه ای از مجاهدین خلق، شورای ملی مقاومت، سازمان جوامع ایرانی- آمریکایی یا هرکدام از شاخه های محلی‌اش، یک ملاک برای عدم احراز صلاحیت سمت‌های رده بالا در آمریکاست.»