خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

۳.۶درصد اقتصاد آذربایجان شرقی از شرکت های دانش بنیان تأمین می‌شود

مهر | استان‌ها | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 21:01
تبریز- رئیس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی گفت: ۳.۶ درصد از کل اقتصاد استان آذربایجان شرقی از سوی شرکت های دانش بنیان تأمین می‌شود.
پارك،فناوري،استان،علم،مستقر،آذربايجان،شرقي،قرار،كشور،راد،بني ...

خلاصه خبر

وی افزود: ۴۳۹ شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری، ۲۳۰ شرکت‌های مستقر در مرکز رشد، ۶۵ شرکت‌های استارتاپ و ۲۷۲ شرکت‌های دانش بنیان در کل استان تا به این لحظه و امید است تا پایان سال جاری به ۳۰۰ مورد در کل استان افزایش یابد که از بین اینها ۸۱ مورد در پارک علم و فناوری استان مستقر هستند.
جعفری راد در خصوص حمایت مستقیم نسبت به واحدهای فناور عنوان کرد: حمایت مستقیم پارک نسبت به واحدهای فناور حدود ۳۰۰ میلیارد تومان می‌باشد که آخرین حمایت در هفته پژوهش سال جاری به اعتبار یک میلیارد و دویست هزار تومان صورت گرفت.
جعفری راد افزود: امید است در کشور ارمنستان در حوزه it و ict فعالیت‌های خوبی داشته باشیم که در این خصوص حدود ۱۵۰ شرکت بزرگ روسیه بخاطر جنگ حاکم در روسیه به ارمنستان روی آورده اند.
وی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی در بین ۵۱ پارک کشور جز پنج پارک برتر به واسطه میزان فروش، شرایط اقتصادی و تعداد شرکت‌ها منتخب شده است ادامه داد: طی مذاکرات انجام شده قرار بر آن است تا پارک علم و فناوری به مساحت ۲۰۰ هکتار به سمت جاده اتوبان تبریز سهند پیشرفت فیزیکی داشته باشد.