خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 10 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

تشدید ترافیک در کرمان/ معابری که باید اصلاح شود

مهر | استان‌ها | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 20:00
کرمان - ترافیک کرمان طی ماه اخیر در معابر شهر شدیدتر از قبل شده و مردم را با مشکل جدی مواجه کرده است.
شهر،ترافيك،كرمان،معابر،توسعه،ترافيكي،خيابان،شهري،افزايش،فرعي ...

خلاصه خبر

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: این روزها مردم کرمان با ترافیک شدید در اکثر خیابان‌های شهر مواجه هستند، تا چند سال قبل ترافیک این شهر مختص برخی از معابر اصلی و در مرکز شهر بود اما طی ماه‌های اخیر مردم حتی در معابر فرعی شهر نیز می‌توانند ترافیک سنگین را مشاهده کنند و ساعت‌های زیادی را برای عبور و مرور در شهر نچندان بزرگ کرمان بگذارنند.
از سوی دیگر اجرای کند طرح فاضلاب شهری نیز از جمله دلایل مسدود شدن و یا ترافیک سنگین در برخی از معابر شهر است.
نکته جالب توجه اینکه با وجود نیاز فوری شهر کرمان برای توسعه معابر شهری طی ماه‌های اخیر هیچ طرح عمرانی مشخصی برای رفع گره‌های ترافیکی شهر در دستور کار قرار نگرفته است همچنین نظارت‌های فیزیکی برای کنترل ترافیک نیز مطلوب نیست.
همزمان با افزایش جمعیت توسعه معابر شهری نیز باید انجام شود
وی گفت: قرار گرفتن مراکز پزشکی در میدان‌های و معابر اصلی شهر و عدم احداث پارکینگ‌های طبقاتی نیز موجب شده شهر به پارکینگی بزرگ تبدیل شود و در برخی از ساعت‌های روز نیز خیابان‌های شهر به دلیل حجم بالای خودرو قفل شوند.
مجتمع‌ها تجاری و پزشکی فاقد پارکینگ در قلب شهر
حسنی گفت: نمی‌توان گفت که تنها حفاری‌های صورت گرفته در شهر موجب این ترافیک سنگین است، می‌بینیم که در بسیاری دیگر از مناطق که حفاری صورت نگرفته هم ترافیک سنگین داریم، راننده‌ها برای فرار از خیابان‌های شلوغ به معابر فرعی روی می‌آورند و نتیجه آن نیز انتقال ترافیک به مناطق مختلف شهر است.
نمی‌توان با مسکوت نگه داشتن توسعه معابر و تنها با شعار فرهنگ ترافیکی شهر را مدیریت کرد زیرا خیابان‌ها مملو از خودرو شده است