خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

کارآفرین نمونه: یک زن در عین نقش مادری می تواند در تحولات جامعه اثرگذار باشد / حجاب مانع آزادی نیست- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 19:36
بانوی کارآفرین در صنعت فولاد می گوید یک زن در عین نقش مادری می تواند در تحولات جامعه اثرگذار باشد. بنده معتقدم اگر به الگوهای قرآنی توجه کنیم، تمام انسان ها می توانند موفق ترین افراد در عرصه خود باشند.
صنعت،صنعتي،زنان،اجتماعي،گروه،فولاد،نور،اميد،فرهنگ،توجه،نقش،ب ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بخش دوم نخستین روز از سلسله نشست‌های بین‌المللی «جهان بانو» با موضوع «روایتی از زنان موفق ایرانی» و با سخنرانی خانم فاطمه علمداری، مدیرعامل گروه صنعتی اجتماعی امید نور و بانوی کارآفرین در صنعت فولاد، عصر امروز 4 بهمن‌ماه به همت اداره ارتباطات فرهنگی بین‌المللی زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در بستر مجازی اسکای روم آغاز شد.
توسعه پایدار از مسیر اقتصاد و فرهنگ گذر می‌کند
علمداری بر ضرورت توجه به دو رکن توسعه و رشد که اقتصاد و فرهنگ است، تأکید کرد و گفت: آنچه که به ملت‌ها اقتدار و عزت می‌بخشد، رشد و تعالی و فرهنگ غنی آنهاست.
مدیرعامل گروه صنعتی اجتماعی امید نور در این باره توضیح داد: اگر به دو رکن اقتصاد و فرهنگ توجه کنیم، رشد، توسعه، اقتدار، عزت و یک حرکت رو به جلو با یک توازن پایدار بین حوزه اقتصاد و فرهنگ اتفاق خواهد افتاد.
یک زن در عین نقش مادری می‌تواند در تحولات جامعه اثرگذار باشد
علمداری به نقش پر رنگ زنان در سازندگی خانواده و جامعه اشاره و تأکید کرد: به عقیده بنده زنان توانمند هستند چه از لحاظ اینکه مادر باشند و نقش مادری را ایفا کنند چه از لحاظ اینکه در جامعه تأثیرگذار باشند و به طورکلی با توجه به این نقش مهم می‌توانند نقش راهبری مادری این جامعه را داشته باشند.
اما باید بگویم که در راستای یک سری تحولات معنوی و توجه به سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی وارد این عرصه شدم.
در ادامه این نشست، شرکت‌کنندگان ایرانی و خارجی سؤالات خود را با موضوعاتی نظیر تأثیر حمایت خانواده به ویژه مردان در موفقیت زنان، جایگاه زنان در جمهوری اسلامی ایران، نقش حجاب و عفاف در آزادی زنان ایرانی و مسئله حجاب اجباری طرح کردند.
وی افزود: به هر حال مسیر سختی را با عنایت پروردگار، اراده قوی و حمایت خانواده به خصوص همسرم پشت سر گذاشتم.
حجاب مانع آزادی زنان نیست