خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

کتابی درباره منظومه ی فکری شهید نواب صفوی- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 18:20
نویسنده کتاب "مردان تاریخ ساز" می گوید شهید نواب صفوی اعدام انقلابی کردند و به کار بردن واژه ترور صحیح نیست، چرا که اجازه ی مراجع تقلید پشت این اعدام ها بود.
شهيد،نواب،صفوي،كتاب،رهنما،ترور،انقلابي،عنوان،مغفول،زندگاني،ع ...

خلاصه خبر

حجت‌الاسلام مهران رهنما دبیر همایش شهید نواب صفوی و نویسنده کتاب مردان تاریخ‌ساز (مروری بر منظومه‌ی فکری شهید نواب صفوی) در حاشیه همایش «شهید نواب صفوی» و در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درباره کتاب گفت: این کتاب شامل سه بخش است؛ بخش اول در خصوص بینش، بخش دوم درباره منش و بخش سوم با موضوع کُنش شهید نواب صفوی است؛ از این جهت به این سه بخش تقسیم کردیم که هر کُنش و مَنشی برخاسته از یک بینشی است؛ از این جهت ابتدا بینش آن شهید بزرگوار را مطرح کردیم تا بدانیم نگاه ایشان به دین و انسان و نیز نگاهشان نسبت به مسائل پیرامونی چگونه بود.
شاید حدود 50 عنوان کتاب از شهید نواب صفوی دیدم.
من از دختر خانم ایشان به نقل از مادرشان شنیدم که می‌گفت یک بار مادرم از پدرم یعنی شهید نواب اجازه خواستند جایی بروند.
متأسفانه این قسمت از مَنش شهید نواب صفوی مغفول مانده است؛ تصور می‌کنند شهید نواب فرد خشنی بود.
حجت الاسلام رهنما در کنار نوه شهید نواب صفوی
حجت‌الاسلام رهنما با اشاره به اینکه درباره اعدام‌های انقلابی شهید نواب صفوی بارها شنیدیم از واژه ترور استفاده می‌کنند که اشتباه است، گفت: به عنوان نمونه اگر ما بگوییم شهید نواب صفوی فردی همچون احمد کَسروی را ترور کرده است، ما عنوان تروریست را به این شهید می‌دهیم.