خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 13 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

به دنبال روش های جدید برای سرمایه گذاری هستیم- اخبار خراسان جنوبی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 18:18
معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به دلیل کسری منابع بیش از 90 درصد سود حاصل از بنگاه های اقتصادی را توزیع می کنیم و گاهی پولی برای سرمایه گذاری جدید نمی ماند لذا به دنبال روش های دیگر برای سرمایه گذاری هستیم.
اشتغال،خراسان،جنوبي،تسهيلات،رفاه،اجتماعي،تعاون،پرداخت،وزارت، ...

خلاصه خبر

معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اشتغال یک مسئله ملی و مهم در کشور بوده و از طرفی حل بسیاری از مسائل کشور در گرو مساله اشتغال است، در برنامه ابلاغی رئیس جمهور هم تاکید ویژه‌ای بر اشتغال شده است.
وی خراسان جنوبی را از استان‌های پیشرو در زمینه تحقق تعهد اشتغال عنوان کرد و گفت: براساس صحت‌سنجی که انجام شده در این استان 90 درصد اشتغال به هدف رسیده و هدررفت منابع نداشته‌ایم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی نیز در این جلسه بر تعیین تکلیف هتل کویر بیرجند توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به همراهی نکردن بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات اشتغال گفت: در صورت همراهی نکردن این بانک‌ها ما هم از ابزار مدیریتی برای محدودن کردن فعالیت آنها در استان استفاده خواهیم کرد.
اشرفی خاطرنشان کرد: لازم است بانک‌های استان بیش از گذشته در زمینه حمایت از اشتغال و کارآفرینی اقدام کنند و در فرایند جذب تسهیلات سرعت عمل بیشتری داشته باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: پرداخت تسهیلات با هدف ایجاد اشتغال و توانمندسازی و نه صرف تزریق پول باشد و مدیران بانک‌ها موظف هستند برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه برای اشتغال افراد نهایت تلاش را انجام دهند.
اشرفی بیان کرد: کارگروه اشتغال استان به صورت مستمر و هر 10 روز یک بار برگزار شود.