خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 10 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

برگزیدگان ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران معرفی شدند- اخبار سینما و تئاتر - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 17:30
سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در آیین اهدای جوایز و اختتامیه ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران گفت: المپیاد فیلمسازی نوجوانان مکانیزم معرفی استعدادها به سینمای ایران است و اطمینان دارم که نوجوانان حاضر در آن از چهره های شاخص و سرمای
المپياد،نوجوانان،فيلمسازي،ايران،فيلم،ششمين،رويداد،دوره،نوجوا ...

خلاصه خبر

جشنواره کودک برای کمک به تولید بازسازی می‌شود
سید مهدی جوادی با تاکید بر اینکه از حضور در اختتامیه ششمین دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان و برگزاری مستمر و بی‌وقفه این رویداد خوشحال هستم، گفت: این رویداد معمولاً همزمان با جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و‌ نوجوانان برگزار می‌شد، اما امسال به دلیل بازسازی در جشنواره کودک در مسیر اینکه به حوزه تولید فیلم کودک و نوجوان کمک کند، این رویداد با تأخیر و سال آینده برگزار می‌شود.
جوادی در پایان به نوید زارع که آرزویش را برای ساخت فیلم بلند خود مطرح کرده بود، وعده داد که از تحقق این اتفاق حمایت خواهد کرد.
مسعود احمدیان با تبریک فرارسیدن ماه رجب، گفت: با توجه به اینکه در میان نوجوانان هستیم، می‌خواهم یک نوجوان گزارش عملکرد دوره ششم المپیاد را بخواند؛ آنیسا هراتی هنرمند نوجوانی که افتخار آشنایی با او را در این دوره پیدا کردیم و از شهر همدان در المپیاد حضور داشته است.
در ادامه آنیسا هراتی به شرح گزارش عملکرد پرداخت؛ «پس از اعلام فراخوان ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران از بین بیش از 500 «ایده» و «فیلم»، 35 هنرجوی نوجوان برای شرکت در این دوره برگزیده شدند که فقط 9 نفر از تهران بودند.
فرهومند نیز بیان کرد: الان بغض کرده‌ام که بعد از پنج دوره دوباره اینجا هستم و نوجوانان المپیادی را می‌بینم.
پخش کلیپی از دوره ششم و کم و کیف برگزاری المپیاد ششم بخش بعدی آیین اختتامیه این رویداد بود.
در ادامه سجاد اسماعیلی از شرکت کنندگان المپیاد ششم از شهر یزد به اجرای استندآپ کمدی پرداخت و خاطره‌ای را از حضورش در این دوره با بیانی طنز برای حاضران در سالن تعریف کرد.
* نوجوانان آینده‌ساز جایزه گرفتند
در ادامه هادی مقدم دوست، مصطفی جمشیدی پرور و حامد جعفری از داوران این دوره از المپیاد برای اهدای جوایز روی سن آمدند.