خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 12 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

آیا رئیس پارلمان اروپا هم درگیر پرونده فساد جدیدی است؟- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 17:28
رسانه های اروپایی از سفر جنجالی و پر هزینه رئیس پارلمان اروپا و همسرش به منطقه ای در فرانسه خبر دادند که این نهاد اروپایی به درستی و در زمان مناسب درباره آن اطلاع رسانی و شفاف سازی نکرده است.
پارلمان،اروپا،سفر،رئيس،منطقه،فساد،سخنگوي،نمايندگان،پاسخي،ندا ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، پارلمان اروپا از ارائه اطلاعات در مورد سفر جنجالی روبرتا متسولا، رئیس پارلمان و همسرش به منطقه بورگوندی فرانسه خودداری کرده است.
دیدار متسولا از این منطقه هفته گذشته خبرساز شد، زیرا این سیاستمدار 44 ساله در این سفر توسط همسرش همراهی شد و با هزینه انجمن شراب Confrérie des Chevaliers du Tastevin با او در یک هتل پنج ستاره اقامت کرد.
او به نمایندگی از پارلمان اروپا اقدام به این سفر کرد.
این گزارش ها در حالی منتشر شده است که پارلمان اروپا این روزها درگیریک پرونده فساد بزرگ است.
در ماه دسامبر، اوا کیلی، معاون سابق پارلمان اروپا، به اتهام فساد بازداشت شد.
او و دیگر مظنونان به مشارکت در یک سازمان جنایی، پولشویی و فساد متهم هستند که با قطر و مراکش مرتبط است.
پرونده فساد بزرگ در پارلمان اروپا که منجر به برکناری اواکایلی، معاون رئیس پارلمان اروپایی شد مدتهاست تیتر بسیاری رسانه های غربی شده است.
کشورهای حاشیه خلیج فارس قطر و مراکش متهم هستند که می خواستند نمایندگان پارلمان اروپا را متقاعد کنند تا تصمیمات مربوط به این کشورها را از جمله با دادن پول و رشوه به نفع خود تحت تأثیر قرار دهند.
قوه قضائیه بلژیک در حال بررسی اتهامات مظنون به فساد، پولشویی و نفوذ خارج از کشور در مجاورت پارلمان اتحادیه اروپا است و چندین نفر را در این ارتباط دستگیر کرده است.