خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 13 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

دامپینگ روسیه در بازار نئوپان/ صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری مبل

مهر | اقتصادی | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 16:33
دبیر انجمن کارفرمایان صنایع چوب گفت: در زمینه نئوپان شاهد کاهش صادرات هستیم، زیرا روسیه پس از اعمال تحریم‌ با دامپینگ قیمتی محصولات خود را ارزان‌تر از به بازارهای هدف ایران صادر کرد.
صادرات،صنعت،دلار،مبلمان،نمايشگاه،ايران،صنايع،ارزش،ميزان،كشور ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، علی مغانلو امروز در نشست خبری اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار محصولات و کالاهای صنعت مبلمان صادر شد که به‌اندازه جمع صادرات سال ۱۴۰۰ بوده است.
این میزان صادرات شامل بیش از ۶۲۳ هزار مترمکعب نئوپان به ارزش ۱۷.۸ میلیون دلار، صادرات تخته‌ام دی‌ای و اچ‌دی‌اف به میزان ۱۵۶ هزار مترمکعب و ارزش بیش از ۵۰ میلیون دلار و صادرات انواع مبل به میزان ۱۱ هزار و ۶۵۹ تن به ارزش ۳۲.۹ میلیون دلار بوده است.
ظرفیت صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری صنعت مبلمان
در ادامه علیرضا عباسی رئیس اتحادیه درودگران و مبل‌سازان تهران نیز اظهار کرد: ۶۰ هزار واحد صنفی و ۲ هزار واحد صنعتی در هنر - صنعت مبلمان کشور فعالیت دارند.
وی افزود: صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری درشان این صنعت نیست و معتقدیم قابلیت صادرات دست‌کم ۵۰۰ میلیون دلاری در این صنعت وجود دارد.