خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

جلوگیری از بیکاری ۶ هزار نیروی متخصص و کارگر در استان مرکزی

مهر | استان‌ها | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 15:41
اراک- رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی گفت: با تلاش ها و پیگیری های به عمل آمده و حمایت دستگاه قضایی از بیکاری ۶ هزار نفر نیروی متخصص و کارگر در استان جلوگیری شده است.
استان،شركت،قضائي،مشكلات،توليد،صنعتي،دادگستري،مركزي،توليدي،تل ...

خلاصه خبر

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: به همین منظور حمایت دستگاه قضائی استان مرکزی موجب شده که پروژه بزرگ ملی و استانی خط تولید تلفن همراه و تبلت یک شرکت در تیرماه در شهر صنعتی مأمونیه شهرستان ساوه استان مرکزی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
موسوی اظهار کرد: پس از فوت مدیرعامل شرکتی که در دلیجان از شرکت‌های فعال در تولید و کشتار مرغ و طیور در شهرستان دلیجان بود امورات شرکت دچار اخلال شده و فعالیت آن متوقف می‌شود.
با توجه به این موضوع تعدادی از طلبکاران شرکت در مراجع قضائی به طرفیت شرکت طرح دعوی کرده و خواستار مطالبات خود می‌شوند.
انتظار داریم با ایجاد زنجیره تولید در این شرکت برای حداقل ۳۰۰ نفر ایجاد اشتغال شود و نیاز استان‌های تهران؛ اصفهان و استان مرکزی علی‌الخصوص در پیک مصرف شب عید و ماه مبارک رمضان در حوزه مواد غذایی پروتئینی در این واحد تولید صنعتی تأمین شود.
وی گفت: رفع مشکل حقوقی قضائی یک شرکت صنعتی در شهر صنعتی خمین که بر اساس مشکلات قراردادی و عدم ایفای تعهدات در قبال شرکت شهرک‌های صنعتی استان منجر به فسخ قرارداد شده بود، با پیگیری دبیرخانه ستاد و مساعدت دستگاه قضائی استان و استمهال اعطایی به بهره‌برداری رسید و برای تعداد ۲۵ نفر اشتغال ایجاد شد.
موسوی ادامه داد: با پیگیری دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان قسمتی از مطالبات عمده بیمارستان از شرکت‌های بیمه وصول شد.
وی اظهار کرد: راه‌اندازی و شروع به کار مجدد شرکت تعاونی روستایی بخش میلاجرد از توابع شهرستان کمیجان با بیش از یک هزار و ۵۰۰ عضو در یکی از مناطق محروم کشور که به دلیل برخی اختلافات بین هیأت مدیره بیش از دو سال تعطیل شده و خدمت‌رسانی به جامعه هدف که روستاییان و کشاورزان منطقه هستند مجدداً آغاز شد.