خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 11 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

سپاه فعالیت اقتصادی به شکلی که در باور مردم است ندارد/ پاسخ آمریکا اخراجش از منطقه است

مشرق | سیاسی | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 15:13
معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران گفت: سپاه فعالیت اقتصادی به شکلی که در باور مردم است ندارد، فعالیت اقتصادی سپاه در حوزه سازندگی است، نه تجارت، و بازرگانی و صادرات.
قدرت،سپاه،كشور،دنيا،اقتصادي،نقدي،امكانات،پاسخ،كشوري،اندازه،ن ...

خلاصه خبر

رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفان در خصوص فعالیت‌های اقتصادی سپاه نیز توضیح داد: سپاه فعالیت‌های اقتصادی به آن شکل که مردم فکر می‌کنند یعنی به معنای خرید و فروش و بازرگانی و تجارت و صادرات ندارد و بیشتر در عرصه سازندگی فعال است، این تصویرهایی است که ساخته می‌شود، مثلاً شهید سلیمانی از نظر ما قهرمان مبارزه با تروریسم است اما به اتهام سردستگی و فرماندهی تروریسم شهید شد، در واقع تصویری که آنها ارائه می‌دهند یک تصویر غیرواقعی است، ما یک تصویر از کشور ایران داریم که دیکتاتور است اما واقعیت این است که ما از مردم‌سالارترین کشورهای جهان هستیم، در مورد سپاه نیز موضوع فعالیت‌های اقتصادی سپاه واقعیت ندارد.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه در پاسخ به این سوال که چرا سپاه در همجه‌ها و در برابر جنایاتی مثل شهادت نخبه‌های هسته‌ای و یا سردار سلیمانی پاسخ مناسبی نداده است، گفت: گرفتن پهپاد آمریکایی، حمله موشکی به عین‌الاسد، اینکه ترامپ گفت ۵۲ نقطه ایران را می‌زنم اما جرأتش را پیدا نکرد، توقیف کشتی‌های‌شان و برخی از موضوعاتی که نمی‌توان گفت همه پاسخ سپاه به این جنایات بود.
اما انتقام اصلی اخراج آمریکا از منطقه بوده که فاز اولش در افغانستان و عراق اتفاق افتاد و همچنان نیز ادامه دارد.
چنانکه آمریکا در این فرار بخش عظیمی از تجهیزات نظامی خودش را در افغانستان جا گذاشت.
سردار نقدی در پایان در خصوص اینکه چرا سپاه در اقناع افکار عمومی و تشریح اقدامتش ضعیف عمل کرده است، گفت: من بخشی از این ضعف‌ها را قبول دارم، اما امکانات ما در برابر امکانات و دستگاه تبلیغاتی دشمن ناچیز است، امروز ۲۰۰ تلویزیون علیه ملت ما کار می‌کند، من قبول دارم ما نیز باید در رسانه‌های‌مان دست از انفعال برداریم، اما حقیقت این است ما امکانات محدودی داریم و امکانات رسانه‌ای‌مان قابل مقایسه با دشمن نیست، در جنگ رسانه‌ای هم درگیر چنین شرایطی هستیم.