خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 10 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

ماجرای قتل برای خرید مواد در نجف آباد تشریح شد

مهر | استان‌ها | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 14:45
اصفهان – فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد از دستگیری ۲ معتادی که اقدام به قتل یک پیرمرد ۷۷ ساله و سرقت اموال او کرده و متواری شده بودند، خبر داد.
شهرستان،انتظامي،پليس،پيرمرد،كارآگاهان،مقتول،نجف،متهمان،سوار، ...

خلاصه خبر

اثبات فرضیه قتل
کشف خودروی مقتول
این مقام انتظامی ادامه داد: کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود از به سرقت رفتن کارت عابربانک مقتول مطلع و با بررسی تراکنش آن دریافتند مبلغ ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از حساب وی برداشت شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد عنوان کرد: سرانجام پس از چندین هفته تلاش شبانه روزی و رصدهای هوشمندانه صورت گرفته مشخص شد مقتول حین مراجعه به شهر خود در بین راه دو نفر را به عنوان مسافر سوار می‌کند که بررسی‌ها نشان داد یکی از آنها دارای ۴ فقره و نفر بعدی دارای ۶ فقره سابقه کیفری در زمینه خرید و فروش مواد و سرقت هستند.
دستگیری قاتلان پیرمرد در غرب کشور
وی افزود: با به دست آمدن این اطلاعات متهمان به عنوان مظنون اصلی تحت تعقیب قرار گرفته و پس از گذشت ۳ ماه از وقوع حادثه مخفیگاه این افراد در یکی از استان‌های غربی کشور شناسایی و مأموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی آنها در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی دستگیر و به پلیس آگاهی شهرستان نجف آباد منتقل کردند.
اعتراف متهمان به قتل
همان روز امیر طرح سرقت از یک راننده مسافرکش را ریخت و ما کنار جاده ایستاده و به خودروهای عبوری دست تکان می‌دادیم تا اینکه پیرمردی با خودروی سمند مقابل ما توقف کرد ما هم سوار شدیم.
نزدیکی‌های نجف آباد بودیم که امیر با تهدید چاقو راننده را مجبور کرد تا خودرو را متوقف کند بعد من با دستمال یزدی که داشتم دور گردنش پیچانده و او را خفه کردم.