خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 15 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اشتغال بازنشستگان در صنایع استان قزوین به یک معضل تبدیل شده است- اخبار قزوین - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 14:33
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان قزوین گفت: متأسفانه با وجود شعارهایی که برای تأمین اشتغال جوانان سر داده می شود، شاهد این هستیم که افراد بازنشسته در صنایع و کارخانجات استان قزوین دوباره به کارگیری می شوند.
استان،تأمين،دستمزد،قزوين،كارگران،حوزه،حقوق،دارو،درمان،اجتماع ...

خلاصه خبر

سلیمانی‌فر ادامه داد: در اینجا با خلأ قانونی روبه‌رو هستیم، چرا که صنایع بیشتر جزو بخش خصوصی هستند و به همین خاطر مشمول قانع منع به‌کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند که در این حوزه قانون باید اصلاح شود و یا استخدام دوباره بازنشستگان در بخش خصوصی با محدودیت‌های روبه‌رو شود.
وی با اشاره به تشکیل کمیته تعیین مزد در شورای عالی کار تصریح کرد: بزرگ‌ترین تناقض در حوزه تعیین دستمزد و حقوق کارگران این است که دستمزد سال آینده آنها را بر مبنای تورم سال جاری محاسبه می‌کنند و به این ترتیب با افزایش تورم در سال آینده افزایش دستمزد کارگران بی‌اثر می‌شود و به این ترتیب حقوق کارگران ضایع می‌شود.
دارو برای درمان بیماران سرپایی استان قزوین کمیاب شد
ابوالفضل چگینی همچنین از کاهش دارو برای درمان بیماران سرپایی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی در استان خبر داد و افزود: مدیریت درمان تأمین اجتماعی علت کمیاب شدن برخی داروها را کمبود ذخایر ارزی سازمان عنوان می‌کند.
دستمزد سال آینده کارگران بر اساس بسته معیشتی تعیین شود
بنابراین تشکل‌های کارگری استان قزوین از خواسته‌های خود در حوزه دستمزد کمترین عقب‌نشینی نخواهند داشت.