خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

شهرداری شهرکرد تجهیزات کافی برای مواقع بارش برف ندارد- اخبار چهارمحال و بختیاری - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 14:33
شهردار شهرکرد، عدم نوسازی و به روز رسانی ناوگان و تجهیزات زمستانه در زمان بحران را یکی از مشکلات مدیریت شهری اعلام کرد و گفت: در چهار بارش برف امسال تجهیزات به اندازه کافی نداشته ایم.
شهركرد،مشكلات،واحديان،شهرداري،تجهيزات،شهري،شهر،شهردار،مديريت ...

خلاصه خبر

شهردار شهرکرد با اشاره به اذعان سخنان فعالان فضای مجازی مبنی‌بر اینکه بسیاری از مشکلات یک شبه ایجاد نشده‌اند، بیان کرد: اگر می‌بینید نگاه و حرف و عمل به سمتی می‌رود که می‌شود روی آن حساب باز کرد، کمک کنید تا بتوانیم اتفاقات خوبی را برای شهرمان رقم بزنیم.
واحدیان با بیان اینکه از 15 آبان مشغول به خدمت شده‌ام، ادامه داد: حدود 2.5 ماه است که مشغول به خدمت شدم و اشاره کردیم که علیرغم صحبت‌هایی که درخصوص تغییرات می‌کنند بحثی که وجود دارد این است که به شخصه یک بازه زمانی دو ماهه را لازم داشتم تا به نتایجی برسم.
وی کمبود مدیر در مجموعه و اشکالات ساختار سازمانی را ازجمله مهم‌ترین معضلات مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: به عنوان مثال در ساختار سازمانی شهرداری مدیر بحران نداریم، معاونت برنامه و بودجه و معاون هماهنگی نداریم، وقتی صحبت از 9 سازمان و 2 منطقه می‌شود همه این موارد باید دیده شود.
بلاتکلیفی مشکلات در شهر
وی با بیان اینکه مشکلات در شهر بلاتکلیف مانده‌اند، بیان کرد: برای رفع مشکلات بله یا خیر محکم گفته‌ایم تا شهر از بلاتکلیفی بیرون بیاید.
شهردار شهرکرد با اشاره به اینکه شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی می‌باشد و برای تامین بودجه اصطلاحا "دستش در جیب مردم" است، تصریح کرد: با این بودجه در شهر تحولات اساسی نمی‌توان داشت و باید برای حفظ و نگهداشت وضعیت موجود تلاش کنیم و برای توسعه شهر باید بستر برای بخش خصوصی و سرمایه‌گذار فراهم شود.
واحدیان برج دوقلو را به نوعی نمادی برای ترس سرمایه‌گذاران جهت عدم استقبال از سرمایه‌گذاری در شهرکرد دانست و افزود: سرمایه‌گذارانی را برای راه‌اندازی شهربازی مسقف و پروژه‌های دیگر رایزنی کردیم اما به نتیجه نرسیدن پروژه برج دوقلو از طریق سرمایه‌گذاری عامل بازدارنده‌‌ای برای ورود سرمایه‌گذار در شهرکرد می‌باشد.
واحدیان گفت: اهمیت اجرای برنامه‌ها مورد توجه برخی‌ها قرار نگرفته است بنابراین باید برای رفع مشکلات شهر با یک ساختار و نظام پیش برویم.
واحدیان با بیان اینکه تجهیزات کافی نداشتیم اما با همان تجهیزات خدمات دهی انجام و 750 تن شن و نمک در معابر و کوچه‌ها مصرف شد، ادامه داد: با توجه به اینکه در زمان بارش برف و بحران کمکی به شهرداری نشد در همین راستا در اسرع وقت دو تیغه برف‌روبی خریداری و درخواست تهیه 10 تیغه دیگر به استانداری داده شد.