خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

معاون اقتصادی وزارت کشور: به دنبال اتصال اوراسیا به آب های آزاد خلیج فارس هستیم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 14:33
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با بیان اینکه ایران بازار دسترسی به جمعیت مذکور است، گفت: اقدامات لازم برای اتصال اوراسیا به آب های آزاد خلیج فارس در حال انجام است.
ايران،عراق،تبار،كوشش،جمهوري،اسلامي،كشور،تجار،پارلمان،تجاري،ت ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محسن کوشش تبار در آیین افتتاح نمایشگاه توانمندی های صادراتی لرستان با حضور تجار عراق با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران خواستار داشتن همسایگان قوی و تاثیرگذار و آرامش و امنیت در منطقه است، اظهار داشت: روابط بین‌الملل سبب ارتباط بین دولت‌ها بوده و حکمرانی‌ها برای آن تصمیم می‌گیرند.
وی با بیان اینکه اگر این روابط شکل نگیرد ارتباطات بین ملت‌ها به سختی حاصل می‌شود، افزود:‌ جمهوری اسلامی خواهان داشتن همسایه‌ای مقتدر و عراقی متحد، منسجم و قوی است.
وی با بیان اینکه با توجه به عضویت ایران در شانگهای، جمهوری اسلامی یک شریک تجاری بالقوه و همه این ظرفیت در خدمت تاجران عراق است، بیان کرد: ظرفیت‌های ایران در حوزه فناوری های انرژی بسیار مطلوب شده است.
وی با اشاره به فعالیت 7 هزار شرکت دانش‌بنیان و دانش‌محور در ایران، عنوان کرد: جمهوری اسلامی هیچ کوتاهی در انتقال فناوری به عراق ندارد و از ارتباط تجار عراقی استقبال می‌کند.