خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 10 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

رایزنی وزرای خارجه ایران و پاکستان در تاشکند

مشرق | سیاسی | سه شنبه، 04 بهمن 1401 - 14:23
وزیر امور خارجه در دیدار همتای پاکستانی در تاشکند نسبت به امضای هر چه سریع‌تر توافقنامه تجارت آزاد بین ایران و پاکستان و افزایش مبادلات تجاری ابراز امیدواری کرد.
ايران،خارجه،جمهوري،اسلامي،پاكستان،كشور،وزير،اكو،امور،ديدار،ك ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «بلاول بوتو زرداری» وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان امروز (سه‌شنبه) چهارم بهمن ماه و در حاشیه بیست و ششمین نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اقتصادی اکو در تاشکند پایتخت ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار موضوعات مورد علاقه مشترک در عرصه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و امیرعبداللهیان ضمن ابراز تاسف و همدردی مجدد به خاطر وقوع سیل اخیر در پاکستان عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در شرایط دشوار خود را متعهد به حمایت و کمک به ملت برادر پاکستان می‌داند.
بلاول بوتو زرداری پیوندهای دو کشور در کنار توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران را مایه مباهات خواند و از روند رو به گسترش روابط دو کشور ابراز خرسندی کرد.
صدور قطعنامه مداخله جویانه و نامتعارف پارلمان اروپا را قویا محکوم می‌کنیم.
بلاول بوتو زرداری وزیر خارجه پاکستان ۲۴ خرداد ماه هم در تهران با امیرعبداللهیان دیدار کرد و وزیر خارجه ایران در توئیتی در این باره نوشت: روابط عمیق بین دو کشور بزرگ و موثر جهان اسلام، ایران و پاکستان همواره امیدبخش و رو به جلو بوده است.