خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نمایی دیدنی از مغزهای استعمارزده و زن ستیز اصلاح‌طلبان/ واکنش ایران به طرح تروریستی اروپا چگونه خواهد بود؟

مشرق | سیاسی، برگزیده | دوشنبه، 03 بهمن 1401 - 20:21
طیف غربگرای مدعی حقوق زن، زنان مو بلوند و چشم آبی غربی را تحسین می‌کنند درحالی‌که زنان محجبه‌ای که فعالیت‌ها و افتخارات اجتماعی به مراتب بالاتر دارند را طرد و سانسور می‌کند!
اقدام،اروپا،ايران،سپاه،روزنامه،مجلس،قرار،اسلامي،سازندگي،پارل ...

خلاصه خبر

اقدام اخیر پارلمان اروپا در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی هر چند با موافقت نمایندگان پارلمان اروپا مواجه شد اما خود آنها نیز به خوبی می‌دانند و برخی از مقامات خودشان نیز به این امر اذعان داشته‌اند که این اقدام با موانع سیاسی و حقوقی روبه‌رو است و قدر مسلم این طرح در شورای اروپا نیز رأی نخواهد آورد.
چنانکه همه مقامات کشورمان از جمله رئیس‌جمهور، رئیس مجلس و فرمانده سپاه بدان واکنش داشته و آن را محکوم کردند.
جمعی از نمایندگان مجلس طرحی با عنوان «اقدام متقابل و متناظر با مصوبات اتحادیه اروپا در راستای صیانت از قانون اساسی و منافع و حقوق ملت ایران» در قبال اقدام اخیر پارلمان اتحادیه اروپا تهیه و تدوین کرده‌اند.
با مطرح شدن احتمال قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریست‌ها از سوی اتحادیه اروپا، نمایندگان مجلس و سایر مقامات جمهوری اسلامی واکنش‌های رسانه‌ای تندی نشان دادند.
درصورتی‌که اتحادیه‌اروپا مقام‌ها یا نهادهای کشور، ازجمله نهادهایی که در قانون اساسی نام برده شده‌اند، مانند سپاه پاسداران یا بسیج مستضعفین را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد، واکنش متناظری صورت خواهد گرفت.
روز گذشته رئیس‌جمهور که به منظور دفاع از لایحه بودجه ۱۴۰۲ در مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، در ابتدای سخنان خود با اشاره به اقدام اخیر پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این اقدام، واکنشی علیه بصیرت و هوشیاری ملت ایران در ناکام گذاشتن توطئه و فتنه اخیر دشمن برای به آشوب کشاندن ایران است.
حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی با بیان اینکه هیچ نیروی نظامی دیگری در دنیا مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تروریسم مقابله نکرده است، افزود: هم نیروهای نظامی و هم مسؤولان عالی سیاسی کشورهای منطقه و حتی جهان به نقش مهم و تعیین‌کننده سپاه، نیروی قدس و سردار شهید قاسم سلیمانی در مقابله با تروریسم در منطقه معترف هستند.
رئیسی با قدردانی از همه نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای مقابله قاطعانه با تروریست‌ها اظهار داشت: توطئه مذبوحانه جدید دشمنان انقلاب اسلامی علیه سپاه مقتدر ما که واکنشی به حرکت انقلابی سپاهیان ما در مبارزه با تروریسم و واکنش به هوشیاری و بصیرت مردم ایران اسلامی است، مثل همیشه محکوم به شکست است.
این رویکرد غربزده در ایران ریشه‌ای دیرینه دارد.