خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کنایه جالب باهنر به اقدام تحریمی اروپا علیه سپاه/ گرانفروشی بزرگ، جریمه‌های کوچک

مشرق | سیاسی، برگزیده | دوشنبه، 03 بهمن 1401 - 09:02
بسته مصوب هیات وزیران در خصوص ساماندهی بازار مسکن و اجاره‌بها ابعادی دارد که مردم همچنان منتظر اجرای سریعتر آن از سوی مردان دولت رئیسی هستند.
مسكن،اروپا،سپاه،دولت،پارلمان،اقدام،بازار،اصناف،ميزان،اسلامي، ...

خلاصه خبر

رئیس اتاق اصناف ملارد گفته است: در سالجاری ۲۹۴ پرونده تخلف اصناف به ارزش ۶ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال به اداره تعزیرات ارسال شده است.
کنایه جالب باهنر به اقدام تحریمی اروپا علیه سپاه
محمدرضا باهنر، فعال اصولگرا و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام طی سخنانی در نشست سیاسی جامعه اسلامی مهندسین در واکنش به لایحه پارلمان اروپا برای تروریستی نامیدن سپاه پاسداران گفته است: برخی از رفتارهای استکبار از سر استیصال است و این حرکت آخر پارلمان اروپا در رابطه با قراردادن نام سپاه پاسداران در لیست نیروهای تروریست در دنباله همین استیصال است درحالیکه این سپاه بود که با محوریت حاج قاسم سلیمانی خطر داعش را در منطقه خاورمیانه، در اروپا و در جهان دفع کرد.
به گزارش خبرآنلاین، وی تصریح کرد: از این رفتار پارلمان اروپا زشت‌تر نمی‌توانیم پیدا کنیم.
*کنایه دقیق باهنر به اقدام غیر عقلانی اروپا؛ بخشی از فضاحت تصمیم پارلمان اروپا را هویدا می‌کند.
در بحث اقدام غیر متمدنانه و غیر قانونی پارلمان اروپا برای تروریستی نامیدن سپاه پاسداران لازم به تأکید است که اگرچه موضع‌گیری و صحبت های سیاسی و دیپلماتیک در واکنش به این اقدام یک ضرورت است لکن باید یک یا چند اقدام عملی تأثیرگذار نیز انجام شود تا پرونده این قبیل رفتارهای غلط علیه سپاه پاسداران که در پیشانی فعالیت‌های انقلابی نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و ایضا بزرگترین نیروی ضد تروریسم جهان نیز هست؛ برای همیشه بسته شود.
پیش از این دولت آمریکا نیز سپاه را بعنوان یک گروه تروریستی معرفی کرد که متأسفانه دولت قبلی واکنش مناسب و درخوری به این اقدام ابلهانه نشان نداد و بدین قرار زمینه رفتار اخیر پارلمان اروپا نیز فراهم آمد.
2_ https://irna.ir/xjLyyY
3_ khabaronline.ir/xjFgf