خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 16 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نجات جان شش دریانورد ایرانی در آب‌های تحت حاکمیت کویت

فارس | استان‌ها | جمعه، 04 آذر 1401 - 17:36
سرپرست امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: به دنبال رصد و پایش مستمر مرکز جستجو و نجات دریایی بندر امام خمینی(ره) و همکاری مراکز فرعی جستجو و نجات دریایی و پیگیری‌های بین المللی، ۶ نفر از سرنشینان یک فروند موتور لنج باری مغروقه‌ ایرانی در آب‌های تحت حاکمیت کویت نجات یافتند.
دريايي،نجات،دريانوردي،جستجو،بنادر،بندر،خوزستان،كويت،اداره

خلاصه خبر

سجاد سبزیوند سرپرست امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان،امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندر امام،اظهارکرد:به دنبال غرق شدن یک فروند موتور لنج ایرانی در آب‌های تحت حاکمیت کویت پس از رصد و پایش لحظه به لحظه مرکز جستجو و نجات دریایی بندر امام خمینی(ره) و مراکز فرعی در اروند رود و همچنین پیگیری از مبادی بین المللی، شش نفر خدمه این شناور نجات از خطر مرگ نجات یافتند.
سرپرست معاونت امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تصریح کرد:حفظ ایمنی عبور و مرور کشتی‌ها از وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی بوده و بخش دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با برخورداری از شناورهای تخصصی جستجو و نجات و مرکز پاسخگویی به اضطرارهای دریایی، نسبت به پایش شبانه‌روزی ایمنی دریانوردی در ۱۱۸۶ کیلومتر آب‌های تحت حاکمیت اقدام می‌کند.