خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 17 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

امام جمعه اردبیل: مردم از دولت مطالبه عدالت در استخدام ها را دارند- اخبار اردبیل - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 04 آذر 1401 - 17:12
امام جمعه اردبیل با تاکید بر اینکه مطالبه دیگر مردم عدالت در استخدام است گفت: ملت ما مخصوصاً خانواده ها و والدین به این مسئله بسیار حساس هستند اگر این موضوع حساب شده و از روی عدالت نباشد تخریب آن فوق العاده می شود.
پليس،ملت،ايران،نيروهاي،آمريكا،دشمن،نفر،دولت،فلان،بشر،هنري،دس ...

خلاصه خبر

به گزار خبرگزاری تسنیم از اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در محل مصلی اردبیل با حضور پر شور و گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد با اشاره به مسائل اخیر کشور اظهار داشت: یک نکته بسیار مهم در غائله اخیر نباید از توجه ملت ما مغفول بماند در روزهای گذشته به طور مداوم می‌شنیدید که فلان بسیجی شهید شد، فلان افسر ترور شد، فلان طلبه شهید شد، فلان پاسدار ترور شد ، فلان افسر سیلی خورد ، فلان مامور کتک خورد و...
اصلاً و ابداً آیا ترس داشتند؟
اصلاً و ابداً خداوند فرمود : أَتَخْشَوْنَهُمْ فَاللَّهُ أَحَقُّ أَنْ تَخْشَوْهُ (آیا از آنان می ترسید؟!
ایران اسلامی مظلوم ولی مقتدر در این روزها ارزش های بزرگی را به تماشا گذاشته ولی امپراطوری رسانه ای غرب با تمام توان آن را پنهان و سانسور می‌کند تا حال حدود70 نفر از نیروهای انتظامی، بسیج و سپاه شهید شده‌اند در حالی که نظام به راحتی می توانست اهل قتل به جزایشان برساند.
آیت‌الله عاملی گفت: این در دنیا و در میان هیچ پلیس نظیر ندارد و اوج حرمت و احترام به ملت است این را می‌گویند مظلوم قادر، کلمه مظلوم قادر وصف امیرالمومنین است سلاح در دست باشد سیلی بخوری فحش بخوری سنگ بخوری اما شلیک نکنی بلکه بگویی وظیفه من نجات این جوان یا نوجوانی است که کانال های هوایی دشمن با قدرت سحار خودشان دجال وار باورهای او را سوزانده اند عجیب اندر عجیب این است که دشمن با قدرت سحار رسانه‌ای خود به راحتی حقایق را قلب می کند.
حتماً نه چون ربات های استکبار فوراً شما را فحش باران می کنند و تهدید می‌کنند که از صفحه تو خارج می شویم البته انصافاً عده ای از مشاهیر هنری خیلی خوب درخشیدند و دشمن به این ها بسیار حساس است چون از تأثیر آنها باخبر است به همین جهت آن دسته از مشاهیر هنری که با دشمن همکاری و همراهی نکردند تحت شدیدترین فشارها و ناجوانمردانه ترین اهانت‌های دشمن قرار گرفتند نشکستن اراده اینها در برابر آن فشارها واقعا قابل تحسین است هزاران درود بر شما .
امام جمعه اردبیل با تبیین عملکرد نیروهای امنیتی ایران در حوادث اخیر عنوان کرد: نیروهای امنیتی ایران در عطوفت ، دلسوزی و مماشات کار بی نظیر کردند آنها می توانند تحدی(اصطلاح قرآنی است) کنند پلیس با موتور خودش کپسول آتش نشانی حمل می کند سوال می کنی کار پلیس حمل کپسول نیست؟
ای کاش و صد ای کاش رفتار پلیس کشورهای اطراف ما یا پلیس کشورهای اروپایی را با پلیس ایران به مقایسه بگذارند و نشان دهند تا ملت بزرگ ما تفاوت دو رفتار را ملاحظه کند.
من از حسین آموخته ام که چگونه مظلوم باشم تا پیروز باشم.
آیت الله عاملی در بخش های دیگر خطبه ها با تاکید بر اینکه قرار است ما در خطبه ها مطالبات معقول و منطقی ملت را مطرح کنیم تا احتیاجی به کف خیابان نباشد گفت: یکی از مطالبات مهم این است که سیستم مالی و اداری آنچنان دقیق و شفاف و حساس باشد که امکان فساد و تخلف از مجموعه‌های دولتی کاملاً ریشه کن شود انصاف این است که دولت محترم با توسعه دولت هوشمند و دولت الکترونیک رفته‌رفته تمام گلوگاه های حساس را حذف می کند تعیین جایزه هنگفت از طرف دستگاه قضاء برای گزارش فساد نیز قدم مثبتی است این اقدامات عملی کردن یک آرزوی بزرگ ملت ما است همه ملت آرزو دارند یک سیستم بسیار هوشمند بر کل مراودات مالی ، مجوزها ، برخورداری ها تمکن ها، تمول ها ، مزایده ها ، مناقصات و ارایه تسهیلات و ...
امام جمعه اردبیل با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت قطع دست دلالان عنوان کرد: اخیراً در کشور اقدامات بسیار خوب برای کوتاه کردن دست دلالان و واسطه‌ها و سد ثغور فساد شده است رفتن کالاهای دولتی مثل محصولات پتروشیمی، مشتقات نفتی ، سیمان و به بازار بورس دست تمام دلالان مواد پتروشیمی ، سیمان و ...