خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انواع تخلف رانندگان در تردد در بزرگراه‌ها

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | جمعه، 04 آذر 1401 - 16:28
سرکلانتر پلیس بزرگراه‌های پلیس راهور تهران بزرگ به سه تخلف رانندگان خودرو‌ها در بزرگراه‌ها اشاره کرد و گفت: ارتکاب برخی از تخلفات نقض حقوق شهروندی و پایمال نمودن حق دیگران است.
اضطرار،خطوط،پليس،عبور،داخل،خط،حميدي،سرهنگ،تونل،تخلف،نمايند،ا ...

خلاصه خبر

سرهنگ "حمید حمیدی" در برنامه شهر امن گفت: اگر به جدول تخلفات راهنمایی و رانندگی دقت نمایید، قانونگذار برای تمامی تخلفاتی که از سوی رانندگان انجام می‌شود، جریمه تعیین کرده است، اما ارتکاب یک سری از این تخلفات در واقع نقض حقوق شهروندی و پایمال نمودن حق دیگران است که در این خصوص می‌توان به همین تخلف عبور از خطوط اضطرار اشاره داشت.
این مقام پلیس گفت: ورود موتورسیکلت‌ها به داخل تونل‌ها ممنوع است، اما راکبینی هستند که بدون توجه به این موضوع وارد تونل‌ها شده و از خطوط اضطرار تردد می‌کنند که این اقدام آنان بسیار خطرناک بوده و باعث بروز تصادفات جبران ناپذیری می‌گردد لذا از راکبین موتورسیکلت می‌خواهیم با توجه به این موضوعات از تردد داخل تونل‌ها بویژه خطوط اضطرار جدا خودداری نمایند.
سرهنگ حمیدی گفت: همچنین توقف در داخل این خطوط ممنوع است چرا که خط اضطرار برای عبور وسایل نقلیه امدادی است و توقف در این خطوط باعث دیر رسیدن این خودرو‌ها به محل مامویت خود می‌شوند.