خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افراد باید در قبال ادعای خود پاسخگو باشند/ از آزادی بیان نباید سوء استفاده کرد

فارس | استان‌ها | جمعه، 04 آذر 1401 - 15:14
امام جمعه همدان با بیان اینکه همه ما در مقابل قانون یکسان هستیم گفت: از منظر قانونی هیچ عنوانی مصونیت ندارد، اگر یک هنرمند، روحانی، ورزشکار، دانشجو و هر فرد دیگری در هر موقعیتی موضعی غلط بگیرد یا ادعایی مطرح کند در برابر قانون باید پاسخگو باشد، از آزادی بیان نباید سوء استفاده کرد.
وطن،امام،جامعه،كشور،همدان،رهبر،جمعه،علي،شناخت،مطرح،شعباني،قا ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی- سیاسی نماز جمعه با بیان اینکه یکی از مصادیق تقوا، آگاهی و بصیرت انسان نسبت به مسائل اجتماعی است اظهار کرد: گاهی جهل و ندانستن واقعیت‌ها انسان را دچار قضاوت و تصمیم‌گیری‌های غلط می‌کند.
وی با بیان اینکه مشکل دومی که حضرت علی(ع) مطرح می‌کنند عدم شناخت رهبر جامعه است تصریح کرد: زندگی رهبر معظم انقلاب در سطح عموم مردم و حتی پایین‌تر است، ایشان فردی است که شخصیت معنوی او سردار سلیمانی‌ها را تربیت کرده، جامعه را به سمت ایجاد تمدن بزرگ اسلامی سوق داده، آینده‌نگری و مدیریت راهبردی دارد، سیاست‌های کلانش مبتنی بر عقلانیت است و به معنای واقعی کلمه به مردم اعتماد دارد.
امام جمعه همدان خاطرنشان کرد: اینکه گاهی از موارد صحبت‌هایی مطرح می‌شود، همان گرفتاری بزرگ اجتماعی است که به تعبیر امیرالمومنین علی(ع) نشأت گرفته از عدم شناخت کشور و وطن ماست، کشوری که تمدن بزرگ و برجسته دارد.
وی با تأکید بر اینکه هرکس در جامعه موضع‌گیری می‌کند و حرفی را به نظام نسبت می‌دهد باید در دادگاه ثابت کند ادامه داد: در صورت اثبات اشتباه، خطاکار باید عذرخواهی کند و نسبت به مواضع خود پاسخگو باشد هر کس که می‌خواهد باشد در هر عنوان و مسئولیتی.
امام جمعه همدان در بخش دیگری از سخنان با محکومیت صدور قطعنامه علیه ایران گفت: آنهایی که پرونده حقوق بشر را علیه ایران مطرح کردند خود بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند، این افرادی که دم از حقوق بشر می‌زنند، ادعاهایشان طنز است.