خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

لهستان: پاتریوت های آلمانی به جای لهستان بهتر است در اوکراین مستقر شود- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 04 آذر 1401 - 13:13
دولت لهستان در پاسخ به پیشنهاد دولت آلمان برای استقرار پاتریوت ها در خاک این کشور بعد از اصابت موشک اعلام کرد که این پاتریوت ها بهتر است به اوکراین داده شود.
لهستان،آلمان،دفاع،اوكراين،هوايي،پيشنهاد،پاتريوت،وزير،ناتو،ام ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "فرانکفورر آلگماینه سایتونگ"، ماتئوش موراویتسکی، نخست وزیر لهستان روز پنجشنبه از ایده استقرار سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت در غرب اوکراین ( به جای لهستان) که دولت آلمان روز یکشنبه به لهستان پیشنهاد داده بود، حمایت کرد.
ماریوش بلاشاک، وزیر دفاع لهستان هم روز چهارشنبه در توئیتی نوشت که به آلمان پیشنهاد کرده است باتری‌های پاتریوت پیشنهادی را به اوکراین بیاورد.
آلمان باید خدمه اوکراینی را در آن آموزش دهد.
این بیانیه رد غیرمستقیم پیشنهاد "کریستین لامبرشت"، وزیر دفاع آلمان به لهستان پس از اصابت موشک هفته گذشته به روستای پرژوودوف در سمت لهستان در مرز لهستان و اوکراین است.
لامبرشت همچنین پیشنهاد کرده بود که یوروفایترهای ارتش آلمان می‌توانند در نظارت بر حریم هوایی لهستان شرکت کنند.
سیستم‌های پاتریوت نباید به لهستان تحویل داده شوند، بلکه باید در تیم های آلمانی مرتبط در لهستان مستقر شوند .
معاون وزیر امور خارجه لهستان روز چهارشنبه اعلام کرد که لهستان یادداشت‌های دیپلماتیک برای همه اعضای ناتو، اتحادیه اروپا و شورای اروپا ارسال خواهد کرد تا خواسته‌های آلمان برای غرامت برای اشغال جنگ جهانی دوم را تکرار کند.
کریستین لامبرشت، وزیر دفاع فدرال آلمان چندی پیش گفت: ما به لهستان در تأمین امنیت حریم هوایی - با یوروفایترهای خود و سیستم‌های دفاع هوایی پاتریوت حمایت می کنیم و این پیشنهاد را به لهستان داده‌ایم.