خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 16 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صدور قطعنامه‌های ظالمانه علیه ایران، باعث مستحکم‌تر شدن ملت خواهد شد

فارس | استان‌ها | جمعه، 04 آذر 1401 - 13:12
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به تقلای بیهوده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای تنفس مصنوعی به اغتشاشگران، گفت: انقلاب راه خود را ادامه می‌دهد و صدور قطعنامه‌های ظالمانه علیه ایران باعث خواهد شد ملت ایران مستحکم‌تر رو به جلو حرکت کند.
اصفهان،جمعه،امام،اشاره،بسيج،بسيجي،الهي،موقت،انقلاب،اغتشاشگرا ...

خلاصه خبر

وی با اشاره به مناسبت هفته بسیج افزود: امام(ره) تعبیری در خصوص بسیج دارند مبنی بر اینکه که بسیج لشکر مخلص خدا است، کلمه لشکر به بُعد کمی بسیج اشاره دارد که یک بسیجی خود یک لشکر است اما از نظر کیفی از مخلصان است، بنابراین بسیج مرز جغرافیایی، جنسیت، سن و سال نمی‌شناسد.
امام جمعه موقت اصفان همچنین در خطبه اول نماز جمعه این هفته اصفهان با بیان اینکه انسان وقتی در مسیر تقوا به آخر می‌رسد تازه ابتدای کنترل نفس است و این مراتب تقوای الهی است، گفت: تقوای الهی دارای مراتبی است که صرفاً به ترک محرمات و انجام واجبات منتهی نمی‌شود، چه بسا ممکن است کسی همه واجباتش را انجام دهد و محرمات را ترک کند اما جا دارد که به تقوای الهی سفارش شود چون تقوای الهی حد یقف ندارد و هر چه انسان تلاش کند باز جا دارد خود را متقی‌تر کند.
وی افزود: برای امثال ما همان سفارش به تقوا در سطح انجام واجبات و ترک محرمات است اما برای کسانی که به مراتب بالاتری رسیده‌اند تقوا ممکن است پرهیز از برخی حلال‌ها باشد که امیدواریم بتوانیم از مرحله ابتدایی تقوا عبور کرده و به مراحل بالاتر آن برسیم.