خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چگونگی انتخاب آزادکاران ایران برای اعزام به آمریکا

مشرق | ورزشی | جمعه، 04 آذر 1401 - 12:06
مربی تیم ملی کشتی آزاد در پاسخ به برخی سوال‌ها در مورد انتخاب تیم ملی در جام جهانی آمریکا گفت: تورنمنت‌هایی همچون جام جهانی و یا قهرمانی آسیا به عنوان یک مسابقه تدارکاتی است.
جهاني،مسابقات،كيلوگرم،وزن،توجه،تيم،جام،چرخه،ملي،مدال،طلا،فني ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، «احسان امینی» روز جمعه در گفت و گویی اظهار داشت: بر خلاف گذشته دیدگاه فدارسیون و کادر فنی به جام جهانی و قهرمانی آسیا مسابقات تدارکاتی بیش نیست و به این جهت که رقابت‌های جام‌جهانی یک تورنمنت معمولی است ما با دیدگاه فنی و هدفمند به این تورنمنت خواهیم رفت.
نگاه اصلی کادر فنی مسابقات جهانی سال ۲۰۲۳ صربستان و المپیک ۲۰۲۴ پاریس است.
وی امینی همچنین در خصوص نحوه انتخاب کشتی‌گیران و ترکیب تیم ملی برای حضور در رقابت‌های جام جهانی آمریکا به صورت وزن به وزن توضیحاتی را ارائه داد:
وزن ۵۷ کیلوگرم:
وزن ۶۱ کیلوگرم:
وزن ۶۵ کیلوگرم:
وزن ۷۰ کیلوگرم:
وزن ۷۴ کیلوگرم:
وزن ۷۹ کیلوگرم:
وزن ۸۶ کیلوگرم:
حسن یزدانی سرمایه ملی کشتی ایران است که هدف کادر فنی حفظ این سرمایه برای مسابقات مهم پیش رو است.
وزن ۹۲ کیلوگرم:
کامران قاسم‌پور که در مسابقات جهانی صربستان مدال طلا را از آن خود کرد از مرحله نهایی وارد چرخه انتخابی تیم ملی خواهد شد و به همین خاطر در سال جاری شاید زمان زیادی را در کوران مسابقات نباشد، قصد داریم که در این مسابقات کامران را در فرم مطلوبی حفظ کنیم.
همچنین امیرحسین فیروزپور که در چرخه نفر دوم است و در مسابقات جهانی جوانان و امیدها مدال طلا را کسب کرد و با توجه به اینکه تنها ۲۰ سال سن دارد در جام جهانی آمریکا کاروان ایران را همراهی خواهد کرد.
وزن ۹۷ کیلوگرم:
سال آینده‌ مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی در پیش است و باید در اوزان المپیکی حداقل ۲ کشتی‌گیر آماده داشته باشیم، به همین دلیل امیرعلی آذرپیرا ۲۰ ساله که مدال طلا امیدهای جهان را بدست آورد، به عنوان تنها نماینده ما در این وزن المپیکی راهی جام جهانی خواهد شد.
وزن ۱۲۵ کیلوگرم:
جام جهانی کشتی آزاد روزهای ۱۹ و ۲۰ آذر ماه در آیووا آمریکا برگزار می‌شود.
ترکیب تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در این مسابقات به شرح زیر است: