خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 16 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آبرسانی به ۱۲۵ روستا تا ساخت ۵۰۰ خانه توسط بسیج/ روستاهای دلفان و سلسله روی ریل پیشرفت

فارس | استان‌ها | جمعه، 04 آذر 1401 - 11:54
محرومیت روستاهای دلفان بارها و بارها از سوی رسانه‌های مختلف انعکاس داده شده روستاهایی که حتی از نعمت آب آشامیدنی هم بهره‌مند نبودند، اما کارجهادی بسیج سازندگی در راستای محرومیت زدایی باعث شده که روستاهای دلفان و سلسله روی ریل پیشرفت و توسعه قرار بگیرند.
سازندگي،بسيج،فعاليت،لرستان،صندوق،واحد،آبرساني،روستاهاي،ساخت، ...

خلاصه خبر

خبرگزاری فارس لرستان، به همراه تعدادی از همکاران رسانه‌‌ای از برخی پروژه‌های در حال احداث توسط بسیج سازندگی در شهرستان دلفان و سلسله بازدیدی داشتیم.
در این بازدید مشارکت و همکاری اهالی روستاها در اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی در حوزه آبرسانی و مسکن قابل توجه بود، موضوعی که به گفته مسوول بسیج سازندگی لرستان صرفه‌جویی خوبی را به دنبال داشت.
در بازدید از پروژه‌های بسیج سازندگی که بخش مهمی از آنها شامل آبرسانی به روستاها در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) است، مسوول بسیج سازندگی استان توضیحاتی را مطرح کرد.
جهاد آبرسانی به ۱۲۵ روستا
وی افزود: پروژه جهاد آب رسانی به روستاهای استان با اعتباری ۴۲۵ میلیارد تومان و به طول ۵۳۵ کیلومتر اواخر سال گذشته شروع شد.
مسوول سازمان بسیج سازندگی لرستان گفت: در جهاد آبرسانی ۱۰ حلقه چاه و ۶۱ مخزن در سطح استان احداث می‌شود ، امیدواریم در دهه فجر شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های آبرسانی باشیم.
ساخت ۷۰ کیلومتر کانال آب بر
جهانبخش به احداث کانال آب بر کشاورزی نیز اشاره کرد و افزود: سال ۹۹ و ۱۴۰۰، نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان از سوی دولت برای احداث ۱۵ کیلومتر کانال کشاورزی اختصاص پیدا کرده است، اما شیوه‌ای که از سوی بسیج سازندگی در دستور کار قرار گرفته مشارکت مردم در اجرای پروژه‌ها است.
وی عنوان کرد: قرار بود با ۱۵ میلیارد تومان، ۱۵ کیلومتر کانال کشاورزی را در استان احداث کنیم، اما بسیج سازندگی با صرفه‌جویی با همین اعتبار ۷۰ کیلومتر کانال کشاورزی را طی دو سال اجرایی کرد.
ساخت ۵۰۰ واحد برای مددجویان