خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 13 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

واکنش معاون رئیس‌جمهور به مطالبه گشت‌ ارشاد مدیران

باشگاه خبرنگاران | استان‌ها | جمعه، 04 آذر 1401 - 11:47
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در واکنش به مطالبه نمایندگان تشکل‌های دانشجویی استان هرمزگان مبنی بر راه‌اندازی گشت‌ارشاد مدیران، از صدور کارنامه برای وزرا و ارزیابی تخصصی صلاحیت مدیران میانی در استان‌ها خبر داد.
آموزش،كشور،مديران،ايران،پرورش،رئيس،لطيفي،استخدامي،اداري،اشار ...

خلاصه خبر

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به مطالبه دانشجویان مبنی بر راه‌اندازی گشت ارشادِ مدیران عنوان‌کرد: مجموعه‌ای در نهاد ریاست جمهوری، عملکرد وزرا و مدیران را مورد بررسی قرار می‌دهد و به معنی واقعی کلمه کارنامه عملکردی برای آن‌ها صادر می‌کند، همچنین سازمان اداری و استخدامی نیز گزارشی از عملکرد دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها در قالب گزارش دولت‌سنج به مجموعه ارزیاب‌های مدیران ارائه می‌کند.
لطیفی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به چالش‌های نظام آموزش و پرورش کشور یادآور شد: آموزش و پرورش ۴۰ درصد از کارکنان دولت را تشکیل می‌دهد و بیش از ۱۳ درصد از بودجه کل کشور در این وزارتخانه هزینه می‌شود تاکید ما بر این است که نیرو‌های آموزش و پرورش باید از دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان جذب شوند، اما ورودی دانشگاه فرهنگیان در سال‌های گذشته از میزان مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش بسیار پایین‌تر بود و همین امر باعث بروز چالش‌هایی برای تامین معلم شده است.