خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ارائه مشاوره به مردان مرتکب خشونت خانگی

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | جمعه، 04 آذر 1401 - 11:41
حیدر‌هایی گفت: پنج مرکز مداخلات خانواده محور در سطح کشور وجود دارد، مراکزی که به صورت خانواده محور و مدل کار آن‌ها با تمرکز بر مرتکبین خشونت است.
خشونت،خانگي،بهزيستي،خانواده،كشور،امن،سازمان،مداخله،فعاليت،مر ...

خلاصه خبر

سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد
وی با بیان اینکه ۵ مرکز مداخلات خانواده محور نیز در سطح کشور فعالیت دارند، اظهار کرد: حدود دو سال از فعالیت مراکز مداخله در بحران خشونت خانگی می‌گذرد؛ مراکزی که به صورت خانواده محور و مدل کار آن‌ها با تمرکز بر مرتکبین خشونت است.
فعالیت این مراکز به این صورت است که پس از دریافت حکم قضایی برای احضار فرد مرتکب خشونت در یکی از مراکز بهزیستی برای ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره از قاضی پرونده اجازه گرفته می‌شود.
وی درخصوص افرادی که مرتکب خشونت خانگی شده‌اند و ممکن است رغبتی برای دریافت خدمات مشاوره و روانشناسی نداشته باشند، توضیح داد: عموما کار با رضایت فرد مرتکب خشونت صورت می‌گیرد، اما در صورتی که فرد برای دریافت خدمات مشاوره همکاری نداشته باشد، سازمان بهزیستی سعی می‌کند از مراجع قضایی نیز کمک گیرد تا علت خشونت ریشه‌یابی و نقشه مداخله برای آن‌ها طراحی شود.