خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هراس صهیونیست ها از آغاز انتفاضه سوم فلسطینی ها- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 04 آذر 1401 - 10:54
یک مقام اطلاعاتی سابق رژیم صهیونیستی در اظهارنظری از نشانه های آغاز انتفاضه سوم فلسطینی ها خبر داد.
امنيتي،عمليات،قدس،اسرائيل،اسرائيلي،انفجار،گروه،هكري،انتفاضه، ...

خلاصه خبر

هیمان اظهار داشت: این نشانه‌ها کاملا عیان است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت، انتفاضه سوم فلسطین به نوعی دارای ویژگی‌های بی‌سابقه‌ای در مقایسه با انتفاضه‌های پیشین است.
از سوی دیگر رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که اتفاقات کرانه باختری به مثابه انتفاضه‌ای متفاوت از دو انتفاضه دهه هشتاد و سال 2000 میلادی است و دارای ویژگی خشونت‌آمیزتر علیه ارتش این رژیم است.
گروه هکری موسوم به «عصای موسی» بخشی از فیلم دوربین‌های حفاظتی قدس اشغالی را منتشر کردند که در آن لحظات انفجار بمب در ایستگاه اتوبوس در این شهر به تصویر کشیده شده است.
پایگاه خبری واللا تاکید کرد پلیس و شهرداری قدس اعلام کرده‌اند هیچ تصویری از این عملیات نداشته و نمی‌دانند این تصاویر به چه دوربینی تعلق دارد.
این خبر همچنین عملیات انفجار اتوبوس اسرائیلی در ایستگاه اتوبوس در غرب قدس را برای فلسطینیان یادآوری نمود که در سال 2011 انجام شده و طی آن یک جوان فلسطینی اهل قدس به نام« اسحاق عرفه» به شهادت رسید و از سوی دیگر 67 اسرائیلی در آن مجروح شده و یک زن نیز چند سال بعد به دلیل شدت جراحات وارده از این حادثه درگذشت.
برخی از خبرنگاران اسرائیلی متخصص در امور امنیتی و فلسطین تاکید کردند: شهرک نشینان کم سن و سال قدس به چنین عملیات‌هایی عادت ندارند در حالی که بزرگترهای آنان عملیات‌های انفجاری در جریان انتفاضه دوم را با این عملیات به یاد آوردند.
«ناصر الهدمی» رئیس کمیته مبارزه با یهودی سازی (شاخه قدس) تاکید کرد: عملیات بمب گذاری قدس روزهای سیاهی را برای اسرائیلی‌ها یادآوری کرد که در سال‌های انتفاضه گذراندند و شاهد عملیات‌های انفجاری وحشتناک در عمق اسرائیل به ویژه در شهری بودند که مدعی پایتختی آن برای اسرائیل هستند.