خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 12 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فواید و معایب انواع بازی های رایانه ای- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 04 آذر 1401 - 10:35
مدیر نظام ارزیابی محتوایی و رده بندی سنی بازی های رایانه ای گفت: بازی های رایانه ای می توانند تأثیرات ویژه ای بر مخاطبین خود داشته باشند و تأثیرات ناشی از بازی های رایانه ای می تواند چندین برابر یک فیلم در کاربر ایجاد واکنش کند.
بازي،سني،رده،نظام،رايانه،معرفي،محتوايي،خصوصيات،كارگاه،اسرا،س ...

خلاصه خبر

مدیر نظام رده بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای خاطرنشان کرد:جهت افزایش آگاهی خانواده‌ها در حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی، پیکتوگرام های محتوایی طراحی شده است به این معنا که از طریق امتیازدهی به هریک از محتواها به‌ وسیله‌ درج تصویرنگارهای محتوایی بر روی بسته‌بندی بازی‌ها، شدّت اثرگذاری محتواهای آسیب‌رسان بازی‌ها بر روی مخاطبان خود را به اطلاع خانواده‌ها می‌رساند و آن‌ها می‌توانند در هنگام خرید بازی با دقت به این تصویرنگارها از شدّت تأثیرگذاری هریک از محتواهای آسیب‌رسان آن بازی مطّلع و بازی‌های مناسب‌تری را برای فرزندان کودک و خردسال خود تهیه کنند.
گفتنی است این کارگاه با هدف آشنایی با رسانه بازی از لحاظ مفهومی و کاربردی و ارتقای سواد بازی های رایانه ای در عموم مردم برگزار شد و تاثیرات مثبت و منفی بازی های رایانه ای بر روی مخاطب و نظام های رده بندی سنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.از جمله دیگر محورهای این کارگاه می‌توان به گپ‌ وگفت خودمانی با والدین و فرزندان، معرفی بازی‌های جذاب و هدفمند، گفت‌وگو درباره مسائل روانشناختیِ بازی‌ها، شناسایی بازی‌های مفید و مضر و...