خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تشکیل هیئت های صلح در مساجد منتخب سیستان و بلوچستان

مهر | استان‌ها | جمعه، 04 آذر 1401 - 10:23
زاهدان- براساس یک همکاری مشترک بین مرکز توسعه حل اختلاف و اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، هیئت های صلح در مساجد منتخب استان راه اندازی می شود.
مساجد،استان،صلح،هيئت،اختلافات،اختلاف،طرح،سازش،بلوچستان،سيستا ...

خلاصه خبر

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف سیستان و بلوچستان در این دیدار که در محل دفتر مدیر کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، بر راه اندازی و تقویت هسته های صلح و سازش در مساجد این خطه پهناور تاکید و گفت: تقویت مقوله صلح و سازش در مساجد و استفاده از ظرفیت امامان جماعت و معتمدان محلات در این خصوص، می تواند کمک خوبی برای دستگاه قضایی استان باشد.
وی تاکید کرد: بیش از یک هزار نفر از افراد نخبه و دارای نفوذ اجتماعی در استان شناسایی شدند که در زمینه صلح و سازش با این مرکز و شوراهای حل اختلاف همکاری دارند.
وی ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان در استفاده از بزرگان اقوام، علما و افراد صاحب نفوذ برای حل اختلافات و ایجاد صلح و سازش سابقه دیرینه و درخشانی دارد به گونه ای که از ابتدای امسال تا کنون ۳۶ فقره پرونده اختلاف خانوادگی منجر به قتل به سازش ختم شده است.
هیئت های صلح در مساجد منتخب زاهدان راه اندازی شود